Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 26 листопада, 10:39:33

Ризикоорієнтована система моніторингу корупції – ефективна на практиці

09.04.2013   08:14Агенцiя

Корупція є соціальною проблемою сучасності. Її вирішення – надзвичайно актуальне завдання. Не можна залишатися байдужими, коли корумповані взаємозв’язки витісняють цивілізовані правові відносини між людьми. Корупційні діяння податківців - коли під час виконання службових обов’язків вони перевищують свої повноваження - це ще і втрати бюджету.

Діяльність відділу внутрішньої безпеки при ДПС у Чернігівській області має два основні напрями. Перший - захист та безпека працівників органів ДПС від протиправних посягань, пов’язаних з виконанням ними службових обов’язків. Другий - системна робота з профілактики та упередження протиправних дій з боку працівників податкової служби, виявлення корупційних правопорушень, оперативне реагування на заяви та повідомлення про можливі порушення. Значна увага також приділяється гласності та відкритості в роботі органів податкової служби і підрозділів внутрішньої безпеки.

Для упередження корупційних правопорушень та кримінальних злочинів серед податківців працівники відділу внутрішньої безпеки здійснюють контроль за їх діяльністю під час виконання службових обов’язків.  Один із напрямків профілактичної роботи - встановлення осіб, схильних до протиправних дій з подальшим відстороненням потенційних порушників від виконання службових обов’язків.

Управлінням внутрішньої безпеки ДПС України запроваджено ризикоорієнтовану систему моніторингу рівня корупції у податкових органах. Такий інструмент дозволяє виявляти саме ті підрозділи податкової служби, де має місце підвищений ризик посадових правопорушень.

Протягом минулого року відносно працівників податкової служби області порушені 2 кримінальні справи. Відносно колишнього працівника органів ДПС за фактом використання завідомо підробленого документа -    за ч.4 ст.358 Кримінального кодексу України. Рішенням суду на нього накладений штраф. За фактом вчинення злочину у сфері службової діяльності відносно працівника податкової міліції порушено кримінальну справу за ч.3 ст. 364 КК України.  Вона перебуває на розгляді у суді.

Крім того, відносно податківця області складено 1 протокол про вчинення корупційного правопорушення вимог ч.2 ст.8 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції». Його притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.1725 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. 

У першому кварталі поточного року за матеріалами відділу внутрішньої безпеки розпочато 4 кримінальних провадження за фактами скоєння податківцями злочинів у сфері службової діяльності.


Євгеній Проценко, начальник відділу внутрішньої безпеки при ДПС у Чернігівській області УВБ ДПС України
 

Останні новини Чернігівщини

Робота є на підприємствах легпрому

Робота є на підприємствах легпрому 10:43

Традиційно однією з провідних галузей економіки Чернігівщини є легка промисловість.В області зареєстровано понад 382 суб’єкти господарювання легпрому. Незважаючи на теперішній непростий воєнний період, підприємства працюють і потребують кваліфікованих кадрів. Знайти потрібних працівників допомагає служба зайнятості.

Напрямки діяльності міста на 2023 рік визначені. Але чим житиме Чернігів, в першу чергу, залежатиме від безпекової ситуації

Напрямки діяльності міста на 2023 рік визначені. Але чим житиме Чернігів, в першу чергу, залежатиме від безпекової ситуації 10:10

Забезпечувати функціонування міста в умовах війни, продовжити відновлювати пошкоджені об'єкти інфраструктури, сприяти стабільному функціонуванню економіки. Це кілька з пріоритетних напрямків, за якими планує жити та працювати Чернігів протягом наступного року. Вони визначені проєктом Програми економічного та соціального розвитку на 2023-й, який погодили на засіданні виконавчого комітету 24 листопада.

Скасовано рішення про ліквідацію п’яти шкіл на Чернігівщині

Скасовано рішення про ліквідацію п’яти шкіл на Чернігівщині 10:05

Господарським судом Чернігівської області задоволено позови прокурорів про визнання незаконними та скасування рішень органів місцевого самоврядування про ліквідацію п’яти загальноосвітніх шкіл у Корюківському та Прилуцькому районах.

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу 09:32

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 3 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

 В Чернігівському пологовому будинку запрацювала цитогенетична лабораторія.

 В Чернігівському пологовому будинку запрацювала цитогенетична лабораторія. 09:27

Лабораторія цитогенетики займається діагностикою хромосомної патології, проводить каріотипування подружніх пар, дітей, пацієнтів з проявами хромосомних синдромів та каріотипування абортивного матеріалу з використанням різних методів диференційного забарвлення. Вона оснащена сучасним обладнанням та комп’ютерною програмою «Luciа».