Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 січня, 05:28:08

Покращення екологічного стану Чернігова не відбулося

06.04.2013   12:44Агенцiя

Державна фінансова інспекція в Чернігівській області провела аудит виконання Програми поліпшення екологічного стану м. Чернігова за 2009 – 2011 роки та 9 місяців 2012 року.

Обласний центр Чернігівщини має чимало  проблем щодо стану довкілля.

На вирішення питань екологічного характеру затверджено Програму охорони, раціонального використання і збереження міського навколишнього середовища на період 2006 – 2010 роки, а згодом — Програму поліпшення екологічного стану м. Чернігова на період 2011 – 2015 роки.

Нещодавно фахівці Держфінінспекції провели дослідження з метою з’ясувати, як же виконується згадана Програма. Результати аудиту засвідчили, що  виконання Програми було недостатньо ефективним. Загальна сума неефективно використаних бюджетних коштів становила 1,2 млн грн.
Які ж причини негативно  вплинули на її виконання?

Державні аудитори дійшли висновку, що розробники Програми не дотримувалися чітких критеріїв щодо її формування. Фінансування заходів Програми недостатнє, а планування обсягів бюджетних коштів недосконале. Відсутня державна підтримка Програми. При цьому фінансування її заходів з міського Фонду охорони навколишнього природного середовища було частковим. Крім того, бюджетні кошти відволікаються на заходи, які не належать до природоохоронних. А взаємодія між розпорядником бюджетних коштів і виконавцями заходів Програми має низький рівень організації.

Так, майже половина бюджетного фінансування за рахунок міського Фонду охорони навколишнього природного середовища за досліджений період була спрямована на заходи з поліпшення екологічного стану річки Стрижень і становила 1998,4 тис. грн, що становить менше, ніж на 5% від запланованої  суми за рахунок різних джерел фінансування. Впровадження заходу триває вже 6 років замість 3-х за проектом.

Інший приклад. На утримання відділу екології та економіки природокористування Чернігівської міської ради в 2009 році витрачено 63,6 тис. грн коштів міського Фонду охорони навколишнього природного середовища. Крім того, з 02.11.2009 року в складі КП «АТП – 2528» Чернігівської міської ради створено структурний підрозділ «Екологічна інспекція», на утримання якого за досліджений період використано 1110,8 тис. грн. Ці структури не відносяться ні до природоохоронних організацій, ні до установ і організацій, що належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього середовища, на утримання яких дозволяється використовувати кошти Фонду охорони навколишнього природного середовища.

За результатами дослідження державні аудитори підготовили низку пропозицій на місцевому рівні, які за інформацією УЖКГ міської ради вже почали виконуватися.

Тетяна Гречко, начальник відділу державного фінансового  аудиту бюджетних програм та діяльності суб’єктів господарювання державного сектору економіки Держфінінспекції в Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Психологічні лайфхаки для позитивного спілкування

Психологічні лайфхаки для позитивного спілкування 12:03

Комунікації правлять світом. Результатом грамотного спілкування у будь-якій сфері життя є гарні відносини та продуктивність.

Психосоматика: що робити, якщо у хворобах винні нерви

Психосоматика: що робити, якщо у хворобах винні нерви 12:00

Кожне п’яте захворювання починається через стрес. Це фактично встановлений факт.

Смачні рецепти вихідного дня: зимові пироги з варенням

Смачні рецепти вихідного дня: зимові пироги з варенням 11:13

Взимку та навесні кондитери рекомендують готувати випічку з варенням. Пропонуємо кілька смачних та нескладних рецептів, які стануть в пригоді господиням.

Гороскоп на тиждень з 17 до 23 січня 2022 року

Гороскоп на тиждень з 17 до 23 січня 2022 року 10:19

Основна подія тижня – це повний місяць у ніч з 17 на 18 січня.

16 січня - День Пам'яті кіборгів в Україні

16 січня - День Пам'яті кіборгів в Україні 10:13

16 січня в Україні вшановують пам'ять захисників Донецького аеропорту та загиблих воїнів.