Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 29 січня, 04:22:44

Жителі Чернігова звернулися до Миколи Азарова з проханням розслідувати масові вбивства собак у місті

02.04.2013   11:55Агенцiя

Мешканці Чернігова вкрай занепокоєні ситуацією, яка склалася у місті з жорстокими масовими вбивствами безпритульних тварин.

sobaki

sobaki

В зв’язку з цим активісти та небайдужі чернігівці звернулися до прем’єр-міністра Миколи Азарова в соціальній мережі Фейсбук.

"Починаючи з липня 2012 року у Чернігові постійно труять безпритульних тварин. Ця діяльність носить організований та системний характер, собак труять по районах. Вбивці почали з центру міста, за півтора місяця у центрі зникло близька 30 собак. Потім отруєння почалися у районах поблизу центру міста та на теперішній час собак потруїли майже в усіх районах міста, бажаємо наголосити, що отруєні собаки були неагресивні, стерилізовані та щеплені за рахунок громадських організацій, які за власні кошти та за кошти небайдужих громадян на теперішній час вже стерилізували кілька сотень собак у місті. Отруєні собаки не створювали небезпеки для жителів міста та були довірливі до людей. Добрі улюблені собаки помирали довго і жахливо, у тварин плавилися внутрішні органи, випадали очі - все це відбувалося на очах у дітей та пенсіонерів, яким вони є найкращими друзями. Ми не бажаємо, щоб від перенесеного стресу плакали наші діти і викликали "швидкі" нашим літнім батькам", - говориться у зверненні.

Отруєння собак суперечить нормам чинного законодавства України, моральним засадам суспільства, також є небезпечними для оточуючих, наприклад, дітей та малозабезпечених людей, які можуть стати жертвами отруєння у випадку підбирання отруєних шматків їжі. Чернігівці переконані, що особи, які труять собак, є небезпечні і мають понести відповідальність.

Так, ст. 89 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлює відповідальність за жорстоке поводження з тваринами, їх мордування або вчинення інших дій, що призвели до їх мучення, каліцтва чи загибелі.

Ст. 299 Кримінального кодексу України визнає злочином знущання над тваринами, що відносяться до хребетних, вчинене із застосуванням жорстоких методів або з хуліганських мотивів, а також нацькування зазначених тварин одна на одну, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, зокрема і ті самі дії, вчинені у присутності малолітнього.

Жителі нашого міста постійно пишуть заяви у міліцію про вбивства тварин та порушення законодавства, але досі ще жодна справа не порушена, усі наші громадяни отримують відписку від органів МВС, що в порушенні кримінальної справи за ст. 299 КК України (жорстоке поводження з тваринами) відмовити на підставі ст. 6 п. 2 КПК України(відсутність складу злочину), та що при перевірці встановити осіб які причетні до зникнення та отруєння тварин неможливо. Також зоозахистні громадські організації зверталися з цього приводу в прокуратуру та до меру міста, але це результатів не дало.

Серед вимог захисників безпритульних тварин наступне: "Ми вимагаємо провести розслідування масового жорстокого вбивства безпритульних тварин, яке триває на вулицях нашого міста та покарання замовників та виконавців цих вбивств згідно Ст. 299 Кримінального кодексу України(злочином знущання над тваринами, що відносяться до хребетних, вчинене із застосуванням жорстоких методів або з хуліганських мотивів) та, ст. 89 Кодексу України (відповідальність за жорстоке поводження з тваринами, їх мордування або вчинення інших дій, що призвели до їх мучення, каліцтва чи загибелі)".

Останні новини Чернігівщини

Навчитися жити далі: 12-річна бранка підвалу в Ягідному пройшла психологічну реабілітацію та бореться зі своїми страхами 11:30

“Я боялася всього” — 12-річна Аня може знову зайти у підвал в Ягідному, де її та ще 366 людей примусово утримували росіяни. Може відверто розповідати, що з нею сталося, жити з цим досвідом і допомагати одноліткам. Дівчинка стала учасницею програми — понад пів сотні дітей з різних куточків країни, які втратили батьків або пережили окупацію, протягом місяця перебували в Іспанії та щодня отримували психологічну терапію. Заснувала реабілітаційний табір для дітей киянка Оксана Лебедєва.

  Нинішня зимова повінь на Чернігівщині – є аномальною і сенсаційною

Нинішня зимова повінь на Чернігівщині – є аномальною і сенсаційною 11:16

В розпал зими рівень води в найбільших річках в межах Чернігівщини – Десні та Дніпрі підвищився немов під час весняного водопілля.

Під вогнем Городнянська та Семенівська громади: ситуація на ранок 27 січня

Під вогнем Городнянська та Семенівська громади: ситуація на ранок 27 січня 11:07

Російська армія за минулу добу із мінометів обстріляли громади Чернігівського та Новгород-Сіверського району.

 На користь Ніжинської громади вирішено стягнути 1 млн 717 тис. грн за користування землею – задоволено позов прокурора

На користь Ніжинської громади вирішено стягнути 1 млн 717 тис. грн за користування землею – задоволено позов прокурора 10:58

Господарським судом Чернігівської області 24.01.2023 задоволено позов прокуратури в інтересах Ніжинської міської ради до приватного товариства щодо стягнення 1 млн 717 тис. грн безпідставно збережених коштів внаслідок використання земельної ділянки комунальної власності площею майже 5,5 га без правовстановлюючих документів.

«Нетипові» пропозиції від роботодавців області

«Нетипові» пропозиції від роботодавців області 10:52

На Чернігівщині чимало хороших пропозицій від роботодавців, які готові платити гідну заробітну плату. База вакансій служби зайнятості оновлюється щодня, переглянути її можна на порталі державної служби зайнятості за посиланням https://chg.dcz.gov.ua. Найбільше вакансій для лікарів, слюсарів, водіїв, швачок, електромонтерів,підсобних робітників тощо.