Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 19 квітня, 05:24:44

Не потрапте на гачок шахраїв

18.03.2013   15:55

На території області останнім часом зареєстровано 5 звернень громадян, які постраждали від нового і специфічного виду шахрайства.

В усіх випадках зловмисники примудрилися незаконно зняти кошти з банківських карток потерпілих. Молоді активні люди, віком від 25 до 35 років, внаслідок дій шахраїв втратили різні суми грошей, найменша з яких 700 гривень, а максимальна - 5 тисяч гривень.

Схема скоєння цих злочинів однакова: шахраї через мережу Інтернет відстежують осіб, які виставляють на Інтернет-аукціонах або спеціалізованих сайтах оголошення про продаж особистих речей. Зловмисник телефонує такій людині та вдає з себе покупця. Він домовляється перерахувати гроші за товар на банківську картку продавця, а для цього дізнається його прізвище, ім'я та по-батькові, а також номер картки.

За кілька хвилин спільник фальшивого "покупця" знову телефонує жертві. Він представляється працівником банку, який здійснює операцію, і повідомляє, що на банківську картку продавця зараз будуть перераховані гроші. Але для їх занесення на рахунок, мовляв, потрібно назвати код підтвердження, який приходить на телефон у вигляді СМС-повідомлення. Довірливий продавець диктує код підтвердження самозваному "банківському працівнику", після чого шахраї за допомогою цього коду, без застосування банківської картки власника, спокійно знімають гроші з рахунку.

Отже, міліція звертається до всіх громадян: будьте обачними. Ні в якому разі не довіряйте незнайомцям конфіденційну інформацію, зміст якої повинен бути відомим тільки вам. Також майте на увазі, що справжні банківські працівники ніколи не займатимуться розв'язанням подібних питань за телефоном. Обмін конфіденційними відомостями можливий тільки при особистому зверненні клієнта до банківської установи.
 

Останні новини Чернігівщини

Традиційна кухня: 7 українських страв квітня

Традиційна кухня: 7 українських страв квітня 12:36

Для нашого регіону характерна велика кількість рослинної їжі. Українська кухня — це варіння, тушкування, запікання, смаження, пряження.

Смачні рецепти вихідного дня: сирна паска

Смачні рецепти вихідного дня: сирна паска 12:19

За два тижні Великдень. А отже, варто продумувати страви, які будете готувати. Пропонуємо рецепт сирної паски, що традиційно готується на свято Великодня.

Гороскоп на наступний тиждень з 19 по 25 квітня

Гороскоп на наступний тиждень з 19 по 25 квітня 11:50

Гороскоп для всіх знаків зодіаку на наступний тиждень з 19 по 25 квітня 2021 року

18 квітня - Міжнародний день пам’яток та історичних місць

18 квітня - Міжнародний день пам’яток та історичних місць 10:14

Цей День встановлений в 1983 році Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’ятників і визначних місць (ІКОМОС), створеної при ЮНЕСКО. Відзначається з 18 квітня 1984 року.