Військові та юнаки зійшлися в "дуельній" стрільбі
У Чернігові, снайпери 169-го навчального центру Сухопутних військ Збройних Сил України, що в селищі Десна на Чернігівщині, зустрілися з представниками учнівської молоді, переможцями міських змагань зі стрільби з малокаліберної гвинтівки.

Ініціатором заходу виступив Чернігівський міський військовий комісар полковник Володимир Кравчук. Серед співорганізаторів – відділ з питань фізичної культури та спорту Чернігівської міськради, Чернігівське управління освіти та міська організація товариства сприяння обороні України.
В приміщені обласного стрілецького тиру армійці ознайомили юнаків з особливостями підготовки снайперів, продемонстрували спеціальне спорядження.
– Мати хорошу фізичну форму для снайпера надзвичайно важливо, бо вони навчаються в умовах наближених до бойових, – розповів заступник командира навчальної роти підготовки снайперів з виховної роботи старший лейтенант Костянтин Федічев. – Снайпер повинен мати треновані легені, щоб не збивати дихання при пострілі. Напруженість підготовки снайперів, враховуючи особливості їхньої бойової роботи, величезна: долають спеціальну смугу перешкод з підземними тунелями, просуваються непомітно для “ворога”, споруджують укриття, маскуються та готуються до виживання в екстремальних умовах. Так одним з видів занять є “Знаходження на замаскованій позиції у нерухомому стані по кілька годин”, – поділився тонкощами бойової роботи снайперів він.
Зацікавлення у юнаків викликали спеціальні снайперські прилади та маскувальні костюми для різних погодних умов і природних ландшафтів.
Також військові снайпери взяли участь у товариських змаганнях зі стрільби з малокаліберної гвинтівки.
– Кожна команда складала по 5 чоловік. Стрільба проводилася лежачи із пневматичної гвинтівки ТОЗ-8 по мішені на відстані 50 метрів. Вони ж змагалися у швидкій стрільбі, де мішень з’являлася на обмежений час. Найемоційнішою стала “дуельна” стрільба між командами, в якій учасники мали якнайшвидше вразити мішені суперника, – пояснив головний суддя змагань, голова Чернігівської міської організації ТСОУ Петро Татаренко.
Попри те, що пневматична гвинтівка ТОЗ-8 має відкритий приціл та ще відрізняється за вагою від гвинтівки Драгунова, яка знаходиться на озброєнні військових снайперів, вони, “змінивши зброю”, відстріляли досить пристойно. Але ж командну перемогу цього разу святкували школярі Чернігівської загальноосвітньої школи №32.
За результатами змагань переможців в командному та особистому заліках нагороджено кубками, медалями та грамотами.
У свою чергу військовослужбовці запросили команду переможницю до навчального центру. Там хлопці зможуть ближче познайомитися з буднями військових снайперів та випробувати себе у стрільбі з снайперської гвинтівки СГД.
Вадим Мисник
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.