Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 2 червня, 07:37:10

2013 рік – рік дитячої творчості

20.02.2013   11:08Агенцiя

Мета заходів, які буде проведено цього року, – сприяння забезпеченню освітньо-культурних потреб дітей, створення умов для їхнього творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку, виявлення та підтримка талановитих і обдарованих дітей, організація змістовного дозвілля, удосконалення виховної роботи та розбудова системи позашкільної освіти.

Зацікавити дитину, сприяти її розвиткові, заохотити до самореалізації, до творчості – завдання кожного суспільства. У теперішній час все більше зростає інтерес до арт-терапії як методу зцілення за допомогою творчості. Арт-терапія має численні можливості для ефективного застосування в медицині, є незамінним помічником у вирішенні багатьох питань, які стосуються покращення емоційного стану дитини, що, в свою чергу, безумовно впливає на стан її фізичного здоров’я.

Протягом останніх трьох років впроваджується арт-терапія і в Чернігівській обласній дитячій лікарні.

З ініціативи головного лікаря Карети О.П. з 2009 року у лікарні працює виставка творів художника Пенського І.І., члена Національної спілки художників України, лауреата премії ім. Ю.Коцюбинського. Твори митця представлені в Міністерстві культури України, фондах Чернігівського обласного художнього музею, музеях України, Росії, Швеції, приватних зібраннях шанувальників мистецтва за кордоном (США, Англії, Франції, Німеччини та інших країнах).

Щоденно виставку відвідують діти, які перебувають на лікуванні. Картини Пенського І.І. приваблюють своєю чарівною красою та неповторністю. Важливо, що твори митця збагачують духовність кожної дитини, діють на естетичні почуття, сприяють гармонійному розвитку особистості. Після перегляду виставки діти відчувають радість, захоплення, деякі з них приходять на виставку по декілька разів, бажають познайомитися з художником та навчитися малювати.

У відділеннях обласної дитячої лікарні проводиться робота по впровадженню арт-терапії. Враховуючи специфіку фізичного й психічного стану хворих дітей, а також їх вікові та психологічні особливості вихователі працюють за такими напрямками: арт-терапія, ігротерапія, казкотерапія та використання мистецтва орігамі та квілінгу. Постійно діє виставка дитячих робіт «Світ очима дітей».

Особливої уваги заслуговує впровадження музикотерапії, що також має позитивний вплив на психофізичне самопочуття дітей. Налагоджена співпраця з Чернігівськими школами мистецтв та музичними школами, учні яких знайомлять дітей зі своєю творчістю та раз на тиждень дають концерти для маленьких пацієнтів лікарні.

У виставковій залі відбувається поєднання музичного мистецтва та образотворчої діяльності, яке сприяє швидшому одужанню дітей.

 

http://www.uoz.cn.ua/news292.htm

 

Останні новини Чернігівщини

Служба судової охорони Чернігівщини привітала вихованців навчально-реабілітаційного центру з Днем захисту дітей 15:15

Щороку, в перший день літа, відзначається Міжнародний День захисту дітей. Всі маленькі громадяни нашої країни також з нетерпінням чекають це тепле і радісне свято.

Ветерани назвали проблеми, з якими стикаються при працевлаштуванні. Дані опитування

Ветерани назвали проблеми, з якими стикаються при працевлаштуванні. Дані опитування 15:13

Українські військовослужбовці та ветерани також розповіли, як держава може сприяти їхньому професійному розвитку.

Локації безпеки для Прилуцької громади

Локації безпеки для Прилуцької громади 15:06

23 укриття, що належать Прилуцькій міській раді, найближчим часом будуть оснащені необхідним для жителів обладнанням: портативними зарядними станціями, сонячними панелями, переносними ліхтарями, вогнегасниками, кулерами для води, медичними аптечками, а найбільше сховище отримає потужний генератор для безперебійної вентиляції повітря.

«Власна справа»: ще 13 мешканців Чернігівщини отримають мікрогрант 11:26

Визначено переможців 7-го у поточному році періоду прийому заяв учасників програми «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», який тривав з 24 квітня по 07 травня 2023 року.

 Патріотичний фестиваль-конкурс «Народ-герой героїв появляє»

Патріотичний фестиваль-конкурс «Народ-герой героїв появляє» 11:24

ІІ Відкритий патріотичний фестиваль-конкурс «Народ-герой героїв появляє» проходитиме з 10 травня до 28 червня 2023 року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини