Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 14 листопада, 04:42:05

Гаряче серце капітана Мороза

14.02.2013   14:46Агенцiя

“Один з кращих офіцерів частини – командир 1-ї танкової роти капітан Мороз. – Не задумуючись відповів мені командир 1-ї гвардійської окремої танкової бригади полковник Андрій Грицьков. –

Капітан Олександр Мороз

Капітан Олександр Мороз

За вісім років служби в бригаді він жодного разу не підвів, відповідальний, ініціативний, вміє добре працювати сам і підлеглих привчає виконувати свої обов’язки, як то кажуть, на совість. У нього гаряче серце, не любить сидіти на місці, завжди в роботі, дуже активний”.

Мабуть ще малюком, а підлітком і поготів, Олександр Мороз не сумнівався, що стане офіцером, і не просто офіцером, а саме танкістом. Ще школярем знав тактико-технічні характеристики різних типів танків, як вітчизняних так і зарубіжних. Разом з батьком він об’їздив багато військових гарнізонів як на території Радянського Союзу, так і за його межами. Географія цих поїздок чимала: Московський військовий округ, Прикарпатський військовий округ, Західна група військ (Німеччина), угрупування Радянських військ в Монголії.

В шкільні роки хлопець захоплювався точними науками, технікою, спортом, зокрема вільною боротьбою. Та завжди його тягнуло до військових частин, де офіцером-танкістом служив його батько, зараз вже підполковник у відставці, до парку бойових машин з могутніми танками, до полігону з його потужним гуркотом гармат і кулеметів. Сергій Ілліч не наполягав на здобутті професії військового, мовляв, вибирай сам. Та Олександр не уявляв для себе іншої долі, найбільшим прикладом для нього завжди був батько, і справжня чоловіча професія – безумовно військовий.

Згодом, як свого часу і його батько, Олександр склав вступні іспити до Харківського інституту танкових військ. Навчався наполегливо і натхненно, адже військова наука йому подобалась, а предмети, пов’язані безпосередньо з підготовкою танкістів й поготів.

Офіцерську службу лейтенант Мороз розпочав командиром танкового взводу 1-ї гвардійської окремої танкової бригади. З перших днів молодий офіцер посилено працював над підвищенням особистої підготовки. У цьому йому сприяли офіцери частини – начальник штабу батальйону майор Дмитро Брижинський і заступник з озброєння батальйону майор Олександр Бакун. Олександр штудував бойові статути, методики з вогневої і тактичної підготовки тощо. В нагоді стали й книги з батьківської бібліотеки, видані ще за Радянського Союзу: “Танк в бою”, “Використання танкових підрозділів”, “Вогнева підготовка” та інші. Одним з перших почав опановувати модернізований Т-64 БМ “Булат”.

Олександр, людина відкрита для спілкування, тож чимало часу витрачав на особисту роботу з підлеглими. Особливо з сержантами. В першу чергу це вивчення техніки і озброєння підрозділу, удосконалення виконання нормативів з фізичної і спеціальної підготовки, загальновійськових дисциплін.

– У моїй роті 21 контрактник і 10 строковиків. – розповідає капітан Мороз. – З ними я безпосередньо проводжу різноманітні заняття з вогневої і фізичної підготовки, тактики тощо. Головним для мене є навчити підлеглих правильному використанню та застосуванню військової техніки та зброї в різних видах бою, підготувати їх до виконання будь-яких бойових завдань. А відшліфовують і закріплюють навики з молодими танкістами вже сержанти-контрактники, яких я до цього готував раніше. Добре підготовлений сержант – це 50 відсотків успіху в бойовій підготовці новачків. Молодші командири можуть за необхідності підмінити офіцера на заняттях, організувати і забезпечити виконання певних завдань. Кращі з кращих у моєму підрозділі – командир танку-навідник командирського танку сержант Федір Матюша, командир танку сержант Володимир Костенко і головний сержант роти-головний старшина бригади старшина Роман Приходько. Вони для мене є, як кажуть, правою рукою.

Підрозділ капітана Мороза, як найбільш підготовлений, п’ять років поспіль, з 2004 по 2008 рік, брав участь у військових парадах на Хрещатику з нагоди Дня Незалежності України на штатних бойових машинах “Булат”.

Під час демонстрації бойових можливостей танків Т-64 БМ “Булат” для індонезійської, тайської, німецької та інших закордонних делегацій, до виконання цих відповідальних функцій також залучаються саме танкові екіпажі 1-ї роти на чолі з її командиром.

Торік восени на Олександра Мороза було покладено завдання підготувати підрозділ до участі в змаганнях на звання кращого танкового взводу Збройних Сил України. До складу взводу увійшли 9 солдатів і командир 1-го танкового взводу 1-ї танкової роти лейтенант Віктор Костюк. З ними проводилась як індивідуальна робота так і у складі взводу. Завдяки копіткій праці танкісти з Гончарівського досягли досить непоганих результатів. Вони здобули 1-ше місце у спортивній номінації, 2-ге місце у номінації “Злагодженість дій підрозділу. Виконання вправ з водіння” і 4-те у – “Виконання вправи контрольних стрільб”.

Командир 1-го танкового батальйону підполковник Олег Миколайчик про свого підлеглого капітана Мороза розповідає охоче

– Олександр відповідальна, ініціативна, добросовісна людина. З поміж інших офіцерів вирізняється доброю вдачею, доброзичливістю, завжди підтягнутий, охайний, регулярно займається спортом. Він багато зусиль докладає для удосконалення особистої професійної майстерності. Є гарним прикладом для підлеглих, адже практичні вогневі вправи з озброєння танка і стрілецького озброєння виконує тільки на “відмінно”.

Під час крайнього інспектування танкової бригади 1-ша танкова рота і її командир капітан Олександр Мороз, були визнані кращими у частині й отримали тверду оцінку “добре”. А нормативи з таких важливих предметів як фізична і вогнева підготовка склали на “відмінно”.

– Щоб чогось добитися потрібно постійно працювати над собою, не балачками, а власним прикладом уміти “запалювати” підлеглих – ділиться Олександр. – Мені подобаються люди, які не “тліють”, а “горять” на службі, від яких передається потужний заряд життєрадісної енергії, що спонукає постійно чогось досягати, удосконалюватись самому і допомагати у цьому іншим. Бути активним, не зупинятися на досягнутому, жити повноцінно – для мене є найголовнішим у житті.

Олександр Парій

Останні новини Чернігівщини

Відбулася урочиста передача двох службових автомобілів для медичних працівників Іванівської та Киїнської амбулаторій

Відбулася урочиста передача двох службових автомобілів для медичних працівників Іванівської та Киїнської амбулаторій 15:44

13 листопада поточного року, відбулася урочиста передача двох службових автомобілів «Renault Duster» для медичних працівників Іванівської та Киїнської амбулаторій загальної практики сімейної медицини.

Верховна Рада проголосувала за проєкт закону щодо продажу сільськогосподарської землі

Верховна Рада проголосувала за проєкт закону щодо продажу сільськогосподарської землі 15:36

Відповідне рішення на засіданні Верховної Ради 13 листопада підтримали 240 народних депутатів.

Чернігівський пологовий будинокзустрічав

Чернігівський пологовий будинокзустрічав "ранніх пташок" 12:54

Саме так іноді лагідно називають діточок, що народилися передчасно.

Безхазяйний дитячий садок передано у комунальну власність територіальної громади Коропської селищної ради

Безхазяйний дитячий садок передано у комунальну власність територіальної громади Коропської селищної ради 12:28

Під час здійснення представницьких повноважень, Коропським відділом Бахмацької місцевої прокуратури встановлено, що на території Билського старостинського округу Коропської селищної ради знаходиться нерухоме майно, а саме нежитлова будівля, яке має ознаки безхазяйності.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини