Боротьба з корупцією – один з основних напрямків діяльності прокуратури області
Відповідно до вимог наказу Генерального прокурора України організація роботи з питань запобігання і протидії корупції є пріоритетним напрямом діяльності органів прокуратури.

Зважаючи на це прокуратурою Чернігівської області спільно з іншими правоохоронними органами систематично проводиться робота по попередженню, виявленню, припиненню корупційних правопорушень, притягненню винних осіб до передбаченої законом відповідальності, відшкодування завданих збитків.
Так, упродовж 2012 року правоохоронними органами області до суду направлено 22 кримінальні справи про злочини з ознаками корупції, 20 з яких за хабарництво, 2 – за фактом незаконного збагачення. До кримінальної відповідальності притягнуто 24 особи.
Загальна сума хабарів склала майже 300 тис. грн.
Встановлено збитків на суму понад 50 тис. грн., накладено арешт на майно обвинувачених на суму 120 тис. грн.
Найбільшим є хабар у розмірі 90 тис. грн., який отримав керівник обласного державного центру експертизи сортів рослин з державною інспекцією на сорти рослин за надання дозволу на реалізацію матеріальних цінностей по заниженій вартості, що перебували на обліку в дослідній станції.
Також до суду скеровано кримінальну справу за ч. 1 ст. 368-2 КК України стосовно співробітника державної податкової служби у Чернігівській області, який отримав неправомірну вигоду в сумі 73 тис. грн. за сприяння у вирішенні питання про зняття арешту з банківського рахунку підприємства.
У вказаних справах судами постановлено обвинувальні вироки.
Що ж до адміністративної корупції, протягом минулого року складено 43 протоколи про корупційні правопорушення, з яких 2 – працівниками прокуратури, 29 – співробітниками управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС, 11 – відділом по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю УСБУ, 1 – відділом внутрішньої безпеки при державній податковій адміністрації області.
За результатами їх судового розгляду 36 осіб притягнуто до відповідальності з накладенням штрафу на загальну суму понад 55 тис. грн.
Серед них 15 службовців органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, 10 співробітників органів внутрішніх справ, 3 працівників органів цивільного захисту населення, 2 співробітників пенітенціарної служби, 1 працівник податкової служби, 8 інших суб’єктів відповідальності за корупційні правопорушення та 3 фізичних осіб за надання службовій особі неправомірної вигоди.
Із числа притягнутих до адміністративної відповідальності із займаних посад на цей час звільнено 24 особи, з яких 9 – за скоєння корупційних правопорушень.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.