Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 3 грудня, 09:07:26

Зросла кількість пожеж внаслідок порушення заходів безпеки при користуванні пічним опаленням

24.01.2013   08:15

На фоні нетривалих морозів і відносно теплої для зими погоди, на Чернігівщині спостерігається 33% збільшення кількості пожеж внаслідок порушення заходів безпеки при користуванні пічним опаленням. Зазначимо, що з початку опалювального сезону в області по цій причини зареєстровано 131 пожежу, а за минулий період січня – 30. Це призвело до загибелі 13 людей.

mns

mns

Найчастіше лихо приходить в ті оселі, де внаслідок тривалої експлуатації або неякісного мурування, у пічному опаленні з’явилися тріщини, шари сажі й при цьому належний ремонт та обслуговування не проводяться. Крім того, в старих і навіть відносно нових будинках протипожежні відстані або розділки від печей та димарів до дерев’яних конструкцій не завжди відповідають нормам безпеки. Тож при найменшому перегріванні печей це призводить до пожеж. Ще причиною загоряння стають жарини, що випадають з незачинених щільно топкових дверцят на незахищену металевим листом спалиму підлогу. Зайнятися від теплового впливу можуть і домашні речи або дрова, якщо ті розміщені впритул до печі.

Так, 19 січня в с. Тимоновічі Семенівського району виникла пожежа житлового будинку внаслідок відсутності належної протипожежної розділки між димарем опалювальної печі та дерев’яним перекриттям.

Цього ж дня в селі Южне на Ічнянщині тріщині в димарі опалювальної печі стали причиною пожежі житлового будинку та загибелі його 31-річного власника. У м. Щорс загорівся будинок через самозаймання дров, що лежали біля печі.

22 січня в с. Жернівки на Коропщині виникла пожежа житлового будинку внаслідок теплового спливу печі на розташовану поруч з нею дерев’яну шафу. Під час пожежі загинула 66-річна господарка оселі. У м. Остер Козелецького району причиною пожежі житлового будинку стало загоряння сажі в димарі.

За прогнозами Гідрометцентру, найближчими днями на Чернігівщині очікується значне пониження температури повітря. Це спонукатиме людей більш інтенсивно використовувати опалювальні прилади.

У зв’язку з цим, Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає населення бути уважними та дотримуватися заходів пожежної безпеки під час експлуатації печей і електрообігрівачів. Постійно контролюйте їх технічний стан. За допомогою з приводу ремонту й обслуговування опалювальної системи звертайтеся до органів місцевого самоврядування, уповноважених на те організацій чи ліцензованих спеціалістів. Цінуйте власне життя та дбайте про безпеку оточуючих Вас людей.

Останні новини Чернігівщини

Служба зайнятості пропонує роботодавцям співпрацю і запрошує скористатися комплексом безкоштовних послуг 14:45

Основні з них: підбір кадрів на засадах рекрутингу, професійне навчання безробітних під конкретні робочі місця; підвищення конкурентоспроможності працівників шляхом отримання ваучера на навчання; навчання жінок «чоловічим» професіям, різні компенсаційні програми, суспільно-корисні роботи.

 Чернігівщина — серед лідерів зі збирання зернових

Чернігівщина — серед лідерів зі збирання зернових 11:03

В області триває збір урожаю. Місцеві аграрії демонструють одні з найвищих показників за обсягами валового збору зернових і зернобобових культур, забезпечивши Чернігівщині друге місце серед регіонів України.

Чернігівські боксерки вибороли золото й бронзу на Кубку України серед жінок-еліти у Львові 10:35

Вітаємо наших спортсменок із вдалим виступом на Кубку України з боксу серед жінок-еліти, який проходив у Львові з 24 до 29 листопада!

 В обласній філармонії презентували виставу «НАСскрізь». Актори – ветерани та ветеранки Хмельниччини

В обласній філармонії презентували виставу «НАСскрізь». Актори – ветерани та ветеранки Хмельниччини 09:44

«НАСскрізь» – це вистава Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру імені М.Старицького. Її унікальність в тому, що акторами є ветерани та ветеранки російсько-української війни. Режисер-постановник проєкту – також ветеран – Дмитро Гусаков.

У Чернігові другий рік поспіль реалізується соціальний проєкт «Долоньки тепла. Подаруй свято дитині воїна»

У Чернігові другий рік поспіль реалізується соціальний проєкт «Долоньки тепла. Подаруй свято дитині воїна» 09:42

У Чернігові другий рік поспіль триває соціальний проєкт «Долоньки тепла.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини