Цифрова трансформація Чернігівщини: від енергонезалежних ЦНАПів до створення Офісу цифрових компетенцій
Чернігівська область продовжує впроваджувати сучасні цифрові рішення, що роблять державні сервіси доступнішими для кожного мешканця. Днями відбулася робоча зустріч за участі заступника голови ОДА Сергія Зенченка, фахівців Управління цифрової трансформації, регіональної координаторки програми EGAP Юлії Масляної та керівниці Агенції регіонального розвитку Ірини Сімонової.
Головна тема обговорення — посилення стійкості громад та запуск нових інструментів електронного урядування.
Одним із пріоритетів залишається стабільна робота Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП). Завдяки підтримці швейцарсько-української програми EGAP, пілотні громади області отримують інвертори та акумулятори. Це дозволить ЦНАПам працювати безперебійно навіть під час відключень електроенергії.
Крім того, у ЦНАПах створюються публічні точки доступу, щоб мешканці мали зв’язок та доступ до критично важливих сервісів у будь-якій ситуації. Паралельно триває робота над розширенням паспортних послуг (оформлення ID-карток та закордонних паспортів) безпосередньо у громадах та вдосконаленням систем електронної черги.
Важливим стратегічним кроком стало обговорення створення Офісу цифрових компетенцій (ОЦК) на базі Агенції регіонального розвитку. Це структурний підрозділ, що впроваджується в межах Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії.
ОЦК стане головним хабом експертизи з IT-рішень для місцевого самоврядування. Основними напрямами його роботи будуть:
цифровізація громад: проведення цифрових аудитів, допомога у розробці стратегій розвитку та впровадження інструментів е-демократії (петиції, громадські бюджети) через платформу e-DEM;
розвиток людського капіталу: навчання працівників громад цифровій грамотності на базі платформи Дія.Освіта та розвиток мережі «цифрових амбасадорів», які допомагатимуть мешканцям опановувати онлайн-сервіси;
інституційна підтримка: супровід впровадження хмарних рішень, чат-ботів (наприклад, СВОЇ) та сервісів для ВПО.
Створення такого Офісу дозволяє Агенції регіонального розвитку стати ключовим координаційним центром, що значно прискорює отримання державних послуг громадянами та підвищує прозорість влади.
За повідомлення Управління цифрової трансформації, інформаційних
технологій, розвитку електронних та адміністративних послуг
Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила понад 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 16:18
Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила понад 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв
На Прилуччині поліцейські викрили схему незаконного видобутку корисних копалин та повідомили про підозру посадовиці комунального підприємства 16:16
Слідчі Прилуцького районного відділу поліції за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури викрили протиправну діяльність посадовиці комунального підприємства, яка організувала незаконний видобуток корисних копалин загальнодержавного значення.
Як молоді створити громаду своєї мрії: в обласному центрі відбувся дослідницький ідеатон у межах проєкту «Молодіжна візія Чернігівщини» 16:14
У лютому цього року в регіоні стартував проєкт «Молодіжна візія Чернігівщини» – дослідження участі молоді в прийнятті рішень у громадах.
«Армія відновлення» 16:12
Протягом січня-березня 2026 року службою зайнятості на Чернігівщині видано 2425 направлень на суспільно корисні роботи для понад 900 громадян області. Люди працюють за строковими трудовими договорами. На оплату їх праці спрямовано 15 млн гривень.
Медична допомога постраждалим від аварії на ЧАЕС – у діалозі з медиками і громадськістю 15:03
У Чернігівській ОВА говорили про доступність медичної допомоги для людей, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.