ДБР повідомило про підозру двом лісникам на Чернігівщині, які організували незаконні рубки на майже 10 млн гривень
Захист державного майна та природних ресурсів є одним із пріоритетів роботи Державного бюро розслідувань. Незаконна вирубка лісу завдає прямої шкоди бюджету й довкіллю, тому кожен такий факт отримує принципову правову оцінку.
Працівники ДБР повідомили про підозру головному лісничому та лісничому ДП «Корюківське лісове господарство» у Чернігівській області, які організували незаконну рубку дерев на понад 9,4 млн гривень.
У липні 2020 року головний лісничий та лісничий для того, щоб організувати незаконні рубки, штучно розбили ділянки ввіреного їм лісу на території, що не перевищує 1 га. Вони зробили це, щоб не отримувати висновок з оцінки впливу на довкілля, який необхідний для проведення рубок лісу.
Після цього фігуранти виписали лісорубні квитки на проведення суцільної санітарної рубки на ввірених їм ділянках.
На підставі виписаних з порушенням вимог закону лісорубних квитків було зрубано 4 тис. 351 дерев, що спричинило тяжкі наслідки навколишньому середовищу на загальну суму 9,48 млн гривень.
Головному лісничому та лісничому повідомлено про підозру у перевищенні службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки, та у незаконній порубці дерев у лісах, за попередньою змовою групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 365, ч. 4 ст. 246 КК України).
Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років
Вживаються заходи для відшкодування завданих державі збитків.
Процесуальне керівництво здійснює Спеціалізована екологічна прокуратура Офісу Генерального прокурора.
Останні новини Чернігівщини
Через ворожі атаки поранені троє людей: поліція Чернігівщини документує воєнні злочини росіян 09:46
Упродовж доби ворог продовжував атакувати Чернігівську область безпілотниками. Наразі відомо про трьох постраждалих мирних людей.
57 ветеранів із Чернігівщини зможуть придбати власне житло за кошти держсубвенції 09:44
Днями Кабмін затвердив розподіл субвенції на житло за програмою Мінветеранів. Для Чернігівської області передбачено майже 154 мільйони гривень. Це дасть змогу 57 ветеранам з області придбати власні оселі. Мова йде про захисників з І-ІІ групами інвалідності.
19 травня: цей день в Україні і світі 08:42
День 1546 Російська агресія - Day 1546 Russian aggression
Надзвичайні події в області за останню добу 10:48
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 4 пожежі.