48 фермерів Чернігівщини отримали допомогу на відновлення – як подати заявку
Програма підтримки сільського господарства від Mercy Corps продовжує працювати на Чернігівщині. У 2025 році 48 фермерів та агропідприємств області отримали фінансову допомогу.
Сільське господарство України зазнало важких втрат через повномасштабне вторгнення. Тисячі фермерів та агробізнесів постраждали фізично та економічно. Для значної частини України сільське господарство – це основа життя громади.
Але за загальними словами про фермерство стоять реальні історії людей, які працюють на землі, щоб забезпечити українців продуктами харчування.
Євгенія з чоловіком та трьома дітьми живе у пригороді Чернігова.
До повномасштабної війни вони жили на кордоні з Російською Федерацією.
Сільським господарством сім’я займалася все життя. У Семенівці, де вони жили раніше, фермери розводили поросят. Корми для них вирощували самостійно. Цим і заробляли.
У 2022 році їхній населений пункт опинився в зоні бойових дій. Постійні обстріли та небезпека чатували навколо. Після того, як ракета впала зовсім поруч з чоловіком Євгенії, він зрозумів – треба виїжджати. Наступного разу може не пощастити. Так вони перебралися в Чернігів.
Любов до фермерства у сім’ї – одна на всіх. Це вже давно частина їхнього життя. Тому, коли фермери оселилися на новому місці, де до слова, не було навіть мінімально умов для нормального життя, вони одразу знали, що продовжать займатися улюбленою справою – розводити господарство.
За трохи більше ніж рік чоловік Євгенії побудував житло. Завдяки Mercy Corps фермери змогли адаптувати свій бізнес до нових умов, тепер вони не лише продають свіже м’ясо, але й виготовляють перероблену продукцію – ковбаси, джерки, копчення. За грантові кошти фермерка купила спеціальне обладнання, кондиціонер для підтримання температури в приміщенні, професійні столи, витяжку — все необхідне, щоб запустити цех із переробки домашньої продукції.
Вони не здалися, а перетворили виклики на нові можливості для свого бізнесу.
Головною метою Програми підтримки сільського господарства було і залишається – допомогти у відновленні аграрної діяльності та подоланні наслідків війни постраждалим місцевим родинам та ВПО, а також фермерам та бізнесам, які тісно пов’язані з сільським господарством.
Хто може взяти участь та який середній розмір допомоги:
Домогосподарства, що здійснюють сільськогосподарську діяльність, та дрібні фермери – 3 000 доларів США;
Малий агробізнес – 75 000 доларів США;
Середній агробізнес – 150 000 доларів США;
Установи, що надають послуги аграрному сектору – 150 000 доларів США.
Жінки-фермерки – до 7 000 доларів США.
Аграрї, які потребують юридичних консультацій – 75% оплати від вартості послуги.
Як подати заявку
Відбір учасників програми проводиться на конкурсній основі. Для подачі заявки необхідно відповісти на запитання, які допоможуть ознайомитись із поточною діяльністю та потребами, на які будуть спрямовані кошти допомоги.
Для того, щоб подати заявку, необхідно зареєструватись на головній сторінці сайту. Там же можна ознайомитись з усіма деталями та почитати історії учасників програми, які вже отримали допомогу та відновлюють власне господарство.
Де саме діє Програма підтримки сільського господарства України
Програма реалізовується на території Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Київської, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Сумської, Харківської, Херсонської, Черкаської та Чернігівської областей (за винятком районів, де тривають активні бойові дії, а також районів з обмеженим доступом або високим ризиком для життя та ведення бізнес-діяльності).
Останні новини Чернігівщини
Патрульні розшукали водія, який залишив місце автопригоди, він був з ознаками спʼяніння 14:38
21 червня близько 17-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення про ДТП на парковці міського пляжу — водій авто Volkswagen Passat, рухаючись заднім ходом, здійснив наїзд на автомобіль заявниці Skoda Octavia та залишив місце події.
ебайдужість громадян допомогла патрульним виявити нетверезого мотоцикліста 14:16
21 червня ввечері на лінію 102 надійшло повідомлення: на парковці торгового центру на проспекті Левка Лукʼяненка їздить мотоцикліст, ймовірно, напідпитку. На місце направили екіпаж патрульних.
Чернігівщина – серед регіонів, які демонструють найкращі результати у впровадженні програми ментального здоров’я «Ти як?» 13:32
У межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Ти як?» днями відбулося п’ятнадцяте розширене засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України.
У Чернігові відкрили мультиспортивну арену, встановлену за підтримки міста-побратима Аахена 12:45
Понад 500 юних спортсменів Чернігова отримали новий сучасний простір для тренувань. На території веслувальної бази ДЮСШ «Україна» на березі Десни офіційно розпочала роботу мультиспортивна ігрова арена з тренажерним обладнанням, встановлена завдяки підтримці міста-побратима Аахена в межах проєкту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).
Мобільність у кризових умовах: 12 позашляховиків Mitsubishi стали на захист життєдіяльності громад завдяки надійному плечу підтримки німецьких партнерів THW 12:17
Завдяки багаторічній співпраці з Німецьким федеральним агентством з надання технічної допомоги Technisches Hilfswerk (THW) прифронтові територіальні громади Чернігівщини, для яких в умовах постійних ворожих атак надійний транспорт є питанням виживання та ефективності, отримали транспортні засоби Mitsubishi L 200 Double cabine GL в кількості 12 одиниць.