Всеукраїнський радіодиктант національної єдності: Чернігів приєднався до флешмобу
27 жовтня 2025 року, у День української писемності та мови, Чернігів приєднався до Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Цьогорічний текст під назвою «Треба жити!» написала українська письменниця, перекладачка та науковиця Євгенія Кузнєцова. Читала диктант народна артистка України Наталія Сумська.
Одним із осередків, де чернігівці долучилися до акції, стала міська бібліотека імені М. Коцюбинського. На заході були присутні начальник управління культури та туризму Чернігівської міської ради Олександр Шевчук, представниця Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Чернігівській області Ірина Сенченко, бібліотекарі, викладачі та студенти Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту.
Радіодиктант транслювався на платформах «Суспільне», включаючи телебачення, радіо, YouTube-канал «Українського Радіо», а також у застосунках suspilne.radio та «Дія». Учасники у різних куточках країни та світу одночасно писали текст під час прямої трансляції.
Усі охочі можуть після написання диктанту надіслати свій текст на перевірку:
надіслати текст паперовим листом за адресою: 1 001 м. Київ, вул. Хрещатик, 26. Важливо, щоб на штемпелі була дата не пізніше 28 жовтня.
сфотографувати/відсканувати написаний текст (у форматі .jpg, .png, .jpeg, .tiff, .pdf) та надіслати його до 11:00 28 жовтня на адресу rd@suspilne.media.
Нагадаємо, що традицію написання радіодиктанту започаткувала команда Українського Радіо у 2000 році. Головна мета — популяризація української мови та підтримка єдності українців у різних країнах світу.
За ці роки радіодиктант перетворився на найбільший україномовний флешмоб, що об’єднує українців по всьому світу.




Пресслужба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 12:20
Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 9 пожеж.
На Чернігівщині викрито лікарку ВЛК, яка за грошову винагороду встановлювала фіктивні діагнози для ухилення від мобілізації 12:19
У межах програми з викриття протиправних дій службових осіб військово-лікарської комісії «Зворотній бік ТЦК та ВЛК» за процесуального керівництва Деснянської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону повідомлено про підозру члену військово-лікарської комісії одного з РТЦК та СП на Чернігівщині за ч. 1 ст. 368, ч. 1 ст. 366 КК України (одержання службовою особою неправомірної вигоди, внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей).
Які платформи ШІ можуть полегшити роботу редакцій: поради експерта 10:21
Claude, ChatGPT, Perplexity, NotebookLM, ElevenLabs та інші сервіси штучного інтелекту можуть суттєво полегшити роботу медійників під час створення контенту.
«Точка опори» та «Досвід має значення»: стартували нові програми підтримки бізнесу та ринку праці 10:09
У фокусі онлайн-зустрічі «Діалог влади та бізнесу», що відбулася наприкінці минулого тижня, – дві нові урядові програми «Точка опори» та «Досвід має значення».
Вдалий виступ: 10 медалей у скарбничці Чернігівщини 09:16
З 25 до 26 квітня у Кам'янець-Подільському Хмельницької області відбувся ІІ етап Кубка України з легкої атлетики з метань, а також всеукраїнські змагання з легкоатлетичних метань на честь олімпійських чемпіонів Фаїна Мельник та Анатолій Бондарчук.