Обманом заволодів майже 500 тис. гривень бюджетних коштів: на Чернігівщині поліція скерувала до суду справу підприємця-шахрая
Слідчі відділення поліції №1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції підготували обвинувальний акт щодо зловмисника, який вчинив шахрайство та заволодів бюджетними коштами у сумі майже 500 тисяч гривень. Зловмиснику загрожує до 8 років позбавлення волі.
Слідство встановило, що у червні 2023 року підприємець-киянин, перебуваючи на спрощеній системі оподаткування, організував схему заволодіння коштами місцевого бюджету у великих розмірах.
Фігурант, достовірно знаючи, що не є платником ПДВ, умисно підготував та надав до сектору публічних закупівель однієї з селищних рад Чернігівського району проєкт договору про надання послуг з підключення закладів соціальної інфраструктури до широкосмугового доступу до мережі Інтернет. Вартість договору, який фінансувався державною субвенцією, була навмисно завищена за рахунок включення ПДВ.
Після «виконання» умов договору, підприємець самостійно склав акт здачі-приймання та виставив рахунок на оплату, знову ж таки, з урахуванням неіснуючого ПДВ. На підставі цих документів селищна рада перерахувала йому на рахунок майже півмільйона гривень бюджетних коштів.
Наразі слідчі поліції завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні та склали обвинувальний акт за ч.4 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство, вчинене в умовах воєнного чи надзвичайного стану, що завдало значної шкоди потерпілому). Її максимальна санкція – до 8 років позбавлення волі.
Матеріали кримінального провадження з обвинувальним актом передано прокуророві Козелецької окружної прокуратури для скерування до суду.
Відділ комунікації поліції Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
Через ворожі атаки поранені троє людей: поліція Чернігівщини документує воєнні злочини росіян 09:46
Упродовж доби ворог продовжував атакувати Чернігівську область безпілотниками. Наразі відомо про трьох постраждалих мирних людей.
57 ветеранів із Чернігівщини зможуть придбати власне житло за кошти держсубвенції 09:44
Днями Кабмін затвердив розподіл субвенції на житло за програмою Мінветеранів. Для Чернігівської області передбачено майже 154 мільйони гривень. Це дасть змогу 57 ветеранам з області придбати власні оселі. Мова йде про захисників з І-ІІ групами інвалідності.
19 травня: цей день в Україні і світі 08:42
День 1546 Російська агресія - Day 1546 Russian aggression
Надзвичайні події в області за останню добу 10:48
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 4 пожежі.