В обласному центрі комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Відродження» пілотують послугу раннього втручання
Раннє втручання – це флагманський проєкт Мінсоцполітики зі створення безбарʼєрного простору.
Це коли фахівці - логопеди, психологи, реабілітологи - працюють з малюками до 4 років, які мають порушення розвитку. Так більше шансів адаптувати їх до самостійного життя. Заступниця голови Чернігівської ОДА Жанна Шерстюк каже: завдяки цьому проєкту батьки зможуть отримати навички догляду і спланувати подальше зростання дитини так, щоб можна було певні негативні моменти в розвитку або усунути зовсім, або мінімізувати їх, не втрачаючи часу.
На базі «Відродження» надають послуги як дітям до 3 років, які в групі ризику щодо отримання інвалідності, так і дітям до повноліття, які вже мають інвалідність.
Працюють відділення ранньої та соціальної реабілітації, а послуги можна отримати не тільки на базі центру, але й вдома. На території - ігрові й спортивні майданчики, фонтан і ділянка для гарденотерапії - діти самостійно вирощують городину.
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус«Дуже важливо, що врахована інклюзивність - це базові речі. На всіх входах - пандуси, є підйомники, вказівники шрифтом Брайля. Заклад оснащений так, щоб було зручно. І для мене головне, що це підтверджують відвідувачі. Кажуть: майже все ідеально», - розповідає начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.
Також заклад енергоефективний: із сонячними панелями й автономними газовими котельнями. Директор Василь Пасічник відзначив, що не відчували перебоїв зі світлом – одразу перемикалися на власні джерела живлення.
«Відродження» одночасно може охопити 245 дітей. Турбуються про них комплексно. І це шанс отримати максимум можливостей для спілкування, розвитку й навчання.
заступниця голови Чернігівської ОДА Жанна Шерстюк«Тут діти отримують максимальну соціальну адаптацію й інтеграцію в суспільство. Для цього є кабінети профорієнтації, корекційні кабінети. Ми бачили, що є клумби, де дитина може виростити і зібрати урожай, тут її навчать і приготувати собі якусь страву. Акцент на медико-соціальній адаптації та реабілітації, щоб допомогти дітям інтегруватися в суспільство», - акцентувала Жанна Шерстюк.
Вільний доступ до розвинутої системи громадського здоров'я для всіх українців – один із ключових напрямів Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, ініційованої першою леді Оленою Зеленською.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
У Понорницькій громаді відбувся мітинг, присвячений першій річниці загибелі Захисника 16:07
Сьогодні, 23 липня, біля Понорницького ліцею Понорницької селищної ради відбувся пам’ятний мітинг, присвячений першій річниці загибелі Захисника України Ігоря Вікторовича Погребця.
Шкільну їдальню в Іванівці на Чернігівщині відбудовують. 15:34
У березні 2022 року російські війська окупували 75% території Чернігівської області і намагалися прорватися до Чернігова. Навколишні села опинилися в епіцентрі танкових та артилерійських боїв. Зокрема, Іванівка, яка знаходиться на під'їзді до Чернігова.
В області завершена дозиметрична паспортизація ґрунтів. 15:17
18 липня успішно завершено роботи з дозиметричної паспортизації територій, що постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.
Суд задовольнив позов прокурора про знесення автогазозаправки, збудованої у житловому мікрорайоні «Масани» міста Чернігова 14:35
Рішенням Господарського суду Чернігівської області від 15.07.2025 задоволено позовну заяву прокурора та визнано недійсним інвестиційний договір про передачу земельної ділянки під забудову та зобов’язано приватний суб’єкт господарювання знести самочинно побудований автомобільний газозаправний пункт.