Консультанти громад Чернігівщини з ментального здоров’я в межах Дня спільнодії ознайомилися з провідними надавачами послуг в сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки населення
В обласній лікарні цього року запрацювало реабілітаційне відділення «RECOVERY». Тут відновлюються поранені військові. Облаштоване – коштом БО «Фонд Віктора Пінчука – Соціальна Ініціатива».
Розраховане відділення на 45 осіб. Саме стільки військових наразі тут проходять реабілітацію. З них – 16 осіб з ампутацією. Тож «RECOVERY» – повністю безбар’єрний простір. Широкі двері, адаптовані туалети та душові, поручні в коридорах, відсутність порогів – все забезпечує якісну реабілітацію військових з інвалідністю.
Тут працює п’ять лікарів, три психологи та один терапевт мови і мовлення.
Оскільки реабілітація військових – це як фізичне, так і психологічне відновлення, то відділення в рамках Дня спільнодії відвідали консультанти громад Чернігівщини з ментального здоров’я та представники профільних департаментів.
Захід відбувся в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді Оленою Зеленською.
В.о. завідувачки відділення Олена Коваленко наголосила, що «RECOVERY» оснащене професійним обладнанням, є зали фізичної реабілітації, психологічної допомоги. А також – кабінет ерготерапії, багато тренажерів і спеціальних апаратів.
Працює в обласній лікарні і фахівець з супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб.
Також консультанти відвідали жіночий хаб, створений БО «Чернігівська Мережа» та КНП «Ветеранський простір» Чернігівської міської ради, чернігівський Центр життєстійкості (Карітас Чернігів).
«Ми присвятили день нашому зростанню. Загальноукраїнські робочі зустрічі в областях започатковані Координаційним центром з психічного здоров’я КМУ з метою обміну досвідом, візуалізації найкращих практик. Ми пішли за зразком. Презентували кращі кейси громад, ділились проєктами і ідеями, які можна масштабувати. В закладах, які ми відвідали, зустріли професіоналів, які горять тим, що роблять. І не згоряють, бо є потужні сенси, взаємопідтримка, зростання», – наголосила регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», радниця голови Чернігівської ОДА Інна Чистенко.
З нею погоджується і Віра Рогова, практична психологиня, консультантка з ментального здоров’я:
– Приємно вражена маштабністю послуг для ветеранів та їх сімей в області. Викликає захоплення відданість справі фахівців і фахівчинь, які це все створюють. І їхні справи дійсно надихають робити зміни у громадах, адже є на кого рівнятися. Дуже цінні такі зустрічі з колегами офлайн – побачити, відчути і побути в просторі додає ресурсу і бажання працювати.
Керівниця Коропського центру життєстійкості Алла Шаповал зауважила, що зустрічі офлайн – це беззаперечна насолода від живого спілкування. Можливість на власні очі побачити масштаби роботи, яку зробили фахівці протягом короткого часу, набути новий корисний досвід та поділитися власними досягненнями.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
7 медалей здобули юні спортсмени на чемпіонаті України серед ДЮСШ та СДЮШОР серед юнаків і дівчат з веслування на байдарках і каное 16:48
З 09 до 13 липня в Умані відбувся Командний чемпіонат України серед ДЮСШ та СДЮШОР серед юнаків і дівчат з веслування на байдарках і каное.
За втручання прокуратури у державну власність повернуто захисну споруду 16:22
За втручання органів прокуратури забезпечено виконання рішення суду щодо повернення до державної власності приміщення протирадіаційного укриття.
«Світло, тінь і кольори». Колективна виставка світлин фотохудожників Хмельниччини 15:13
9 липня в читальній залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулося відкриття фотовиставки «Світло, тінь і кольори» Хмельницької обласної організації Національної спілки фотохудожників України.