Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 28 вересня, 03:16:32

Основна причина пожеж - недотримання заходів безпеки при користуванні пічним опаленням

10.01.2013   11:44

З початку 2013 року на Чернігівщині зареєстровано 29 пожеж. У 14-ти випадках причиною їх виникнення стало порушення заходів безпеки при користуванні пічним опаленням.

Пічне опалення - основна причина пожеж

Пічне опалення - основна причина пожеж

В основному лихо трапляється через відсутність нормованої протипожежної відстані від печей або димарів до дерев'яних стін чи перекриття будинків, появу тріщин у цегляній кладці системи опалення, надмірне перегрівання печей та розміщення впритул до них меблів, занавісок або інших спалимих речей.

Так, відсутність належної протипожежної закладки між димарем та дерев'яним перекриттям стала причиною пожежі житлового будинку в с. Рогівка Новгород-Сіверського району. Вогнем пошкоджено дах оселі та майно.
 
Тріщини в димарі печі призвели до пожежі житлового будинку в с. Охіньки Прилуцького району. Вогнем знищено дах та пошкоджені стіни оселі.
Відсутність необхідної протипожежної відстані від печі до дерев'яної стіни стала причиною пожежі житлового будинку в с. Заудайка Ічнянського району. Вогнем пошкоджено перекриття та стіни оселі.

Під час цих пожеж лише оперативне втручання пожежно-рятувальних підрозділів завадили вогню знищити помешкання. Проте господарі однозначно зазнали значних збитків і їм доведеться витратити чималі кошти на відновлення пошкоджених будівель.

Щоб уникнути подібного лиха та захистити свою оселю й життя від пожеж, рятувальники закликають населення дотримуватися наступних правил безпеки. По-перше, перевірити чи є відстань від внутрішніх стінок печі та димаря до дерев'яних стін і перекриття будинку. Вона визначається вимогами будівельних норм і здебільшого становить не менше 38 см. Щоб мати змогу своєчасно виявити тріщини в цегляній кладці печі та димаря, їх необхідно білити. Поява слідів кіптяви вкаже на наявність та місця пошкоджень.

По-друге, дерев'яна підлога перед топковими дверцятами печі обов'язково повинна бути захищена металевим листом розміром 50х70 см. Ні в якому разі надмірно не перегрівайте печі, не залишайте вогонь без нагляду та не розпалюйте його за допомогою бензину чи інших горючих рідин. Не розміщуйте меблі, дрова, занавіски та інші спалимі речі впритул до печей, відстань до них має бути не менше 0,5 м.
 
В опалювальний сезон очищуйте димарі від сажі не рідше одного разу на три місці.

Останні новини Чернігівщини

Смачні рецепти вихідного дня: ситний лагман-суп

Смачні рецепти вихідного дня: ситний лагман-суп 14:15

Дослідники не втомлюються сперечатися, де вперше з’явився суп лагман — у Китаї, Узбекистані чи Туркестані. Втім, любителям азійської кухні ця плутанина тільки на руку. Адже рецепти, якими славиться кожна з країн, мають свої відмітні риси. Отже, можна насолоджуватися не однією чудовою стравою, а кількома її варіаціями.

Гороскоп на наступний тиждень 28 вересня - 4 жовтня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 28 вересня - 4 жовтня 2020 року 14:06

З 3 жовтня Венера, планета кохання та комфорту, переходить у знак Діви до 28 жовтня, тут у неї слабкий статус. Значно зменшуються романтичні пориви, на зміну пристрасті приходять стриманість і розсудливість.

Сьогодні – Воздвиження Чесного Хреста Господнього: історія та заборони свята

Сьогодні – Воздвиження Чесного Хреста Господнього: історія та заборони свята 07:51

27 вересня (14 вересня за ст.стилем) Православна і Греко-Католицька Церкви відзначають свято Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього.

27 вересня - Всесвітній день туризму

27 вересня - Всесвітній день туризму 07:50

Туризм в сучасному розумінні, як масове явище і широкодоступна можливість здійснення подорожі, виник порівняно недавно, на початку минулого століття.