Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 8 серпня, 19:25:55

СБУ заочно повідомила про підозру двом рашистам, які під час окупації Чернігівщини катували полонених захисників

10.04.2025   07:52Агенцiя

Служба безпеки зібрали доказову базу на ще двох поплічників рф, які воювали проти нашої держави і катували українських військовополонених на тимчасово захопленій частини північного регіону України.

За матеріалами справи, фігурантами є двоє військовослужбовців 74-ї окремої мотострілецької бригади зс рф. Йдеться про командира батальйону Даніла Кобліка та сержанта Олександра Коркіна.

Після початку повномасштабного вторгнення рф, 9 березня 2022 року, батальйон під командуванням Кобліка окупував селище Лукашівка. Тоді ж під час бою рашисти захопили в полон декількох українських захисників

Встановлено, що військові рф застосовував фізичне насильство і психологічний тиск до полонених, щоб змусити їх співпрацювати на користь росії.

Рашисти жорстоко знущались над захисниками, били їх залізними прутами, дерев’яними палицями, забивали ногами, погрожували відрубати пальці та стратою.

Коли з полонених не вдалось «вибити» жодної інформації, окупанти зняли весь теплий одяг з потерпілих, кинули на тягач прив’язавши до нього дротами, мотузками за шию та ноги, та відвезли до сусіднього села.

Згодом захисникам вдалось втекти від рашистів та під обстрілами сховатись в лісопосадці.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки заочно повідомили Кобліку та Коркіну про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни, вчинене за попередньою змовою групою осіб).

Нагадаємо, що у квітні 2023 року слідчі Служби безпеки України повідомили Кобліку про підозру який, окрім всього, жорстко розстріляв українського воїна з автоматичної зброї.

Тривають комплексні заходи, щоб знайти і покарати воєнних злочинців країни-агресора.

Розслідування проводили співробітники СБУ в Чернігівській області за процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури.

Останні новини Чернігівщини

Медична інфраструктура Чернігівщини посилюється: у фокусі онкологічна допомога та реабілітація 12:34

Заступник Міністра охорони здоров’я України Едем Адаманов із робочим візитом відвідав Чернігівщину. У регіоні триває відновлення медичної інфраструктури, і Міністерство спільно з міжнародними партнерами та органами місцевої влади забезпечує реалізацію проєктів, які покращують доступність і якість медичних послуг.

На Чернігівщині завершують збирання ріпаку 12:13

В області активно тривають жнива. Наразі обмолочено 224,3 тис. га сільськогосподарських площ.

У Чернігові ще 95 сімей отримають допомогу при народженні дитини 11:32

Одноразова матеріальна допомога при народженні дитини буде надана ще 95 чернігівкам, які зареєстровані у реєстрі територіальної громади міста.

Чернігівські поліцейські долучилися до Всеукраїнського марафону «Мандруй із СОБ Україною» 10:41

Ініціатива, започаткована поліцейськими Запоріжжя і службою освітньої безпеки Нацполіції України спрямована на виховання в дітей патріотизму, любові до Батьківщини та формування національної свідомості.

Ще 45 чернігівців отримають матеріальну допомогу в рамках міських соціальних програм 10:10

Одноразова матеріальна допомога буде надана ще 16 особам, які є членами сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України. Загальна сума виплат - 699 998 грн.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини