Понад 30 тис. грн на професію для жінок
Служба зайнятості реалізує проєкт, який допомагає жінкам за державний кошт опанувати професію та побудувати кар‘єру у сферах, де раніше переважали чоловіки. Про це говорила директорка Чернігівського обласного центру зайнятості Людмила Ключник на зустрічах з керівництвом навчальних закладів.
Днями вона відвідала Чернігівське вище професійне училище, Чернігівський професійний будівельний ліцей та Чернігівський професійний ліцей залізничного транспорту.
Адже вони мають відповідні ліцензії та визначені у переліку закладів професійної (професійно-технічної) освіти, які проводять навчання жінок для працевлаштування у сферах, де вони були традиційно недостатньо представлені. Там жінки можуть здобути такі професії: слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, слюсар-ремонтник, токар, фрезерувальник, верстатник деревообробних верстатів, електрогазозварник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, монтажник систем утеплення будівель, столяр, столяр будівельний, водій тролейбуса, помічник машиніста електровоза, помічник машиніста тепловоза, слюсар з ремонту рухомого складу.
Навчання організовується на замовлення роботодавця шляхом подання до центру зайнятості відповідної заяви. Жінка самостійно обирає професію та заклад освіти для проходження навчання з відповідних переліків і також подає заявку до центру зайнятості.
У переліку на вибір понад 30 робітничих професій. Строк навчання – до 10 місяців, вартість – до 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (наразі це 30280 грн). Якщо вартість вища, різницю оплачує роботодавець або здобувач освіти. Протягом 15 календарних днів з дати завершення навчання роботодавець зобов’язується працевлаштувати жінку на роботу.
Детальніше про цю послугу читайте на нашому сайті https://www.dcz.gov.ua/profnavch/navchwomen
Чернігівський обласний центр зайнятості
Останні новини Чернігівщини
Фінські партнери відвідали два ліцеї, яким надавали підтримку 09:01
Сьогодні з візитом на Чернігівщині – представники Міністерства закордонних справ та Посольства Фінляндії в Україні. Зокрема, делегація відвідала два заклади освіти у Михайло-Коцюбинському та Киїнці.
Платники отримали вже майже 69 тис. консультацій в Офісах податкових консультантів 08:56
З вересня 2025 року по лютий 2026 року фахівці Офісів податкових консультантів надали платникам майже 69 тисяч консультацій. Щодня такі консультації стають все більш популярними. Про це повідомила в. о. Голови ДПС Леся Карнаух на своїй сторінці у Facebook.
20 березня: цей день в Україні і світі 08:52
День 1486 Російська агресія - Day 1486 Russian aggression
Уряд запускає кешбек на пальне — українці зможуть отримати від 5% до 15% компенсації 12:17
Зростання цін на пальне має глобальні причини і пов'язане з війною на Близькому Сході та її наслідками для світових енергетичних ринків. Держава реагує на ці виклики, щоб захистити добробут громадян.
Чернігівські стрільці здобувають медалі на чемпіонаті України у Львові 12:16
Вітаємо вихованців Чернігівської обласної школи вищої спортивної майстерності Олену Костевич та Ігоря Солов’я, які здобули золото у вправі ПП-мікст.