Чернігівські поліцейські скерували до суду обвинувальний акт щодо зловмисника, який ошукав трьох військовослужбовців на понад 600 тисяч гривень
Слідчі Чернігівського райуправління поліції завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом вчинення шахрайських дій 38-річним містянином. Слідство довело 41 факт заволодіння грошима потерпілих під різними приводами, зокрема, пов’язаними з доставкою з-за кордону автомобіля, ремонтом і дообладнанням транспорту, ремонтом житла, тощо.

В ході досудового розслідування поліцейські встановили, що 38-річний мешканець Чернігова розпочав свою злочинну діяльність з шахрайського заволодіння грошима військовослужбовців наприкінці 2022 року. Тоді фігурант попросив свого знайомого військового допомогти оплатити оренду евакуатора, який насправді не збирався орендувати. Знайомий виконав це прохання.
Після успішного першого досвіду отримання грошей у потерпілого зловмисник почав регулярно звертатись до нього під різними вигаданими приводами, а невдовзі почав брати гроші ще у двох військових. Він, зокрема, розповідав історії про потребу придбати ліки то собі, то хворій матері, відремонтувати власний автомобіль, відкрити власний бізнес, закупити устаткування, тощо.
Також зловмисник пообіцяв дешево пригнати з-за кордону автомобіль, чого не виконав, та ще кілька разів отримував від потерпілих гроші на ремонт неіснуючої автівки та закупівлю і встановлення на неї різноманітного обладнення.
Загалом слідство встановило 41 факт вчинення шахрайських дій, внаслідок яких потерпілі зазнали збитків на суму понад 600 тисяч гривень.
Слідчі Чернігівського райуправління поліції під процесуальним керівництвом Чернігівської окружної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1, ч.2 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство, вчинене повторно, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому).
Матеріали досудового розслідування з обвинувальним актом передано прокуророві для скерування до суду.
Відділ комунікації поліції Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
Поліцейські Чернігівського райуправління викрили дует викрадачів мотоциклів 10:32
Оперативники Чернігівського райуправління поліції спільно з поліцейським офіцером громади викрили двох молодиків, причетних до незаконного заволодіння мотоциклами в селах Чернігівського району.
Освіта без вікових обмежень: можливості для дорослого населення Чернігівщини 10:30
Здобути нову професію, підвищити кваліфікацію або офіційно підтвердити вже набуті навички – зробити це можна в закладах професійної освіти області.
Вкрай потрібна ініціатива: жителі віддалених сіл – про мобільні бригади лікарів 10:26
Сьогодні в двох громадах області, а саме в Ріпкинській та Чернігівській, працювали мобільні бригади лікарів. Тож, отримати спеціалізовані послуги та пройти медичне обстеження змогли жителі Любеча, Добрянки, Радуля, Пакуля та інших сіл громад.

10 жовтня: цей день в Україні і світі 10:01
ДЕНЬ 1325 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1325 RUSSIAN AGRESSION
Поліція Чернігівщини перекрила канал збуту вибухонебезпечних боєприпасів 09:10
Поліцейські відділення №1 (с-ще Короп) Новгород-Сіверського райвідділу затримали 37-річну жительку одного з сіл Коропської громади, яка налагодила збут ручних гранат.