Ринок праці області за 11 місяців цього року – мовою цифр
Протягом січня – листопада 2024 року на Чернігівщині 13,8 тис. безробітних перебували на обліку та отримували послуги служби зайнятості.
З них:
4,9 тис. працевлаштовано;
929 скеровано на професійне навчання;
198 залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру;
13,6 тис. направлень видано на суспільно корисні роботи;
Крім того,
411 ваучерів на навчання надано громадянам для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці;
151 позитивне рішення прийнято за грантовою програмою «Власна справа» та 14 – за програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» урядового проєкту «єРобота».
«Наразі ринок праці в Україні переживає складні часи. Якщо раніше було важко знайти роботу, то цього року інша проблема – кадровий голод, – сказала директорка Чернігівського обласного центру зайнятості Людмила Ключник. – Серед зареєстрованих безробітних – більшість жінок (близько 80%). Бракує молоді. Кожен другий зареєстрований у службі зайнятості – це особа віком 45+. А маємо попит на молодих, мобільних кваліфікованих працівників, зокрема, чоловічої статі».
Станом на 1 грудня 2024 року в області налічувалося 4,5 тис. офіційних безробітних, для яких служба зайнятості могла запропонувати 1498 вакансій від роботодавців області. Тобто на кожне вільне робоче місце претендувало 3 особи.
Станом на 1 грудня серед найзатребуваніших професій:
- кухар (57 вакансій),
- продавець продовольчих товарів (53 вакансії),
- водій автотранспортних засобів (45 вакансій),
- швачка (41 вакансія),
- бухгалтер (37 вакансій),
- електромонтер (30 вакансій),
- прибиральник службових приміщень (30 вакансій),
- підсобний робітник (61 вакансія).
Більше пропозицій – на сервісі «Єдиний портал вакансій» (https://www.dcz.gov.ua/job), який містить понад 220 тис. вакансій Державної служби зайнятості та провідних сайтів з пошуку роботи (work.ua, robota.ua, novarobota.ua, pidbir.com, grc.ua, ua.jooble.org).
Чернігівський обласний центр зайнятості
Останні новини Чернігівщини
Козелецькі поліцейські відсторонили від керування нетверезого водія, рівень алкоголю в крові якого більше ніж у 13 разів перевищував допустиму межу 10:56
Поліцейські сектору реагування патрульної поліції відділення №1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції викрили 43-річного водія, який керував транспортом у стані сильного алкогольного сп’яніння. На правопорушника складено адміністративні матеріали.
Укриття за завищеними цінами: на Чернігівщині поліція повідомила про підозру посадовиці у службовій недбалості 10:54
Через неналежне виконання службових обов’язків посадовицею органу місцевого самоврядування під час закупівлі укриттів, бюджету громади у Корюківському районі було завдано понад 700 тисяч гривень збитків. За скоєне фігурантці загрожує до п'яти років позбавлення волі.
В Україні стартувала комунікаційна кампанія «Зміцнені» про безоплатну реабілітацію 10:47
Національна служба здоров’я України в партнерстві з Міністерством охорони здоров’я, Міністерством у справах ветеранів, за підтримки проєкту Rehab4U запустила інформаційну кампанію «Зміцнені», присвячену безоплатній реабілітації.
23 грудня: цей день в Україні і світі 08:40
День 1399 Російська агресія - Day 1399 Russian aggression