За сертифікати «єВідновлення» придбано вже 151 оселю: 129 з них – в обласному центрі
Про це розповів сьогодні під час брифінгу в медіацентрі ОВА в. о. начальника Управління містобудування та архітектури ОДА Сергій Куреня та додав, що загальна сума цих реалізованих сертифікатів – майже 236 мільйонів гривень.
«Переважно купують квартири (126 одиниці житла). Також придбано 23 приватних будинки та 2 садових. Загалом сформовано наразі 553 сертифікати на 780 мільйонів гривень. Всього ж подано 982 заяви», – повідомив спікер.
Триває кампанія і з розгляду заяв на отримання компенсації для самостійної відбудови – вже подано 220 заяв, з них за 127 – нарахована компенсація на суму 253 мільйони гривень.
Стосовно пошкодженого майна в області подано майже 5 тисяч заяв, з них за 2744 нараховано виплати на загальну суму 274 мільйони гривень.
До розмови з медіа доєднався і Руслан Марченко, голова ГО «Український голос громад».
Він нагадав, що після завершення ремонтних робіт особа має подати повідомлення про використання компенсації (через застосунок Дія чи ЦНАП). Комісія ОМС може здійснити проміжну (після освоєння коштів першого платежу під час капітальних ремонтів) та кінцеву верифікацію (після завершення всіх ремонтних робіт). Подаючи повідомлення важливо надати комісії ОМС чеки, накладні, договори та фото про проведення ремонтних робіт.
«Кінцеву верифікацію проведуть лише у частини заявників (тільки 5%), які будуть визначені автоматично системою. Якщо ж особа не подала звіт про використання компенсації, то для неї верифікація буде проводитися в обов'язковому порядку», – зауважив спікер.
Придбати ж будівельні матеріали та замовити роботи можна тільки в організаціях – партнерах «єВідновлення». Їх перелік можна знайти на сайті – https://erecovery.diia.gov.ua/.
Ще одне важливе питання – компенсації за пошкоджене чи знищене житло внутрішньо-переміщеним особам, які переїхали до Чернігівщини з інших областей.
«Наразі ВПО звертаються до органів місцевого самоврядування нашого регіону. Втім, порядок розгляду їх заяв на отримання компенсації інший. Внутрішньо-переміщеним особам необхідно подати заяву через застосунок Дію в загальний реєстр пошкодженого майна. Там вказати всю потрібну інформацію і адресу пошкодженого або знищеного житла. Її розгляне той орган місцевого самоврядування, в компетенції якого знаходиться територія, вказана в заяві», – пояснив Сергій Куреня.
Ще раз спікери нагадали про припинення права власності.
Якщо особа хоче отримати компенсацію на самостійну відбудову чи отримання сертифікату, то право власності необхідно припинити тільки тоді, коли комісія розглянула заяву, сформувала відповідне рішення і внесла його в реєстр. Особа отримає повідомлення про це в Дії.
А Руслан Марченко додав, що раніше, якщо у об’єкта нерухомості було декілька співвласників, то заяву на припинення права власності необхідно було писати всім без виключення одночасно. Зараз припинити право власності можна незалежно від іншого співвласника.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
Прилуцькі поліцейські розшукали трьох зниклих дітей у Київській області 17:51
Усю ніч співробітники Прилуцького районного відділу поліції встановлювали місце знаходження двох хлопчиків 12 та 8 років та 10- річної дівчики, які зникли ввечері. Дітей знайшли на світанку у сусідній області живими та неушкодженими.
Верстатник, слюсар, водій … Жінки Чернігівщини освоюють чоловічі професії 17:40
Таку тенденцію останнім часом спостерігають у службі зайнятості. На початок вересня на Чернігівщині налічувалось близько 5 тисяч офіційних безробітних (4,8 тис.), серед яких майже 80 % жінок.
“Українське сценічне вбрання. Смарагдова віднова” 12:17
Всіх, хто цікавиться історією української культури — у широкому розумінні — 5 вересня 2024 року запросили до мистецької дискусії Академічний ансамбль пісні і танцю “Сіверські клейноди” та балетмейстер, дослідник-етнограф, автор серії книг про історію народного танцю і костюму Костянтин Богомаз.
Складні часи вимагаються рішучих дій: як розвивається бізнес на Прилуччині 10:10
Наразі весь бізнес Чернігівщини – прикордонного деокупованого регіону – переживає не найкращі часи. Прилуцький район – не виняток з-поміж п’яти, адже будь-який розвиток потребує інвестицій, іншими словами – надто ризикових рішень під час війни.
Сімейні лікарі Чернігівщини покращують навички із ранньої діагностики онкологічних захворювань 10:09
305 медиків з 28 центрів первинної медико-санітарної допомоги, що обслуговують мешканців 49 територіальних громад Чернігівщини, пройшли навчальну програму з профілактики та раннього виявлення раку.