Бібліотеки Чернігівщини підвищують рівень цифрових навичок у своїх громадах
З 22 до 26 липня завідувачка відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів – тренерка Регіонального тренінгового центру Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових Олена Попович і вчений секретар цього закладу Катерина Райхіль провели спеціалізовані тренінги для координаторів Хабів цифрової освіти, що функціонують на базі бібліотек Чернігівщини.

Навчання відбулися у межах проєкту Української бібліотечної асоціації "Здобуття цифрових навичок у бібліотеках – Хабах цифрової освіти". До проведення тренінгів долучилася експертка-консультантка УБА Ганна Мацієвська. Також пані Ганна ретельно спостерігала за процесом і за потреби фахово доповнювала інформацію.
З вітальним словом до учасників тренінгів звернулися начальник відділу культурного розвитку Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА Олександр Нагорний і директор Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових, голова ГО "Чернігівське обласне відділення УБА" Юрій Соболь.
Знання, здобуті учасницями навчань, допоможуть в організації роботи Хабів цифрової освіти нашої області й подальшому вдосконаленні їх діяльності.
Проєкт реалізує ВГО "Українська бібліотечна асоціація" за підтримки Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні у межах "Проєкту підтримки Дія", що реалізується за фінансування Швеції, та у співпраці з Міністерством цифрової трансформації.
Ініціатива впроваджується в усіх областях України у два етапи. Спершу організовують навчання для координаторів Хабів цифрової освіти області. А ті, своєю чергою, проведуть заняття з цифрової грамотності й консультації для відвідувачів бібліотек.
Проєкт покликаний допомогти координаторам створити Хаби цифрової освіти на базі бібліотек або вдосконалити діяльність тих, що вже є. Для цього, зокрема, розглядаються підходи до організації роботи Хабу, надання основних та додаткових послуг і сервісів, розробки комунікаційної стратегії та створення контенту для соціальних мереж, а також компетентності координаторів.
Це вже другий етап спільної роботи партнерів над підвищенням інституційної спроможності бібліотек-Хабів країни. Минулого року ВГО Українська бібліотечна асоціація, UNDP та Швеція у співпраці з Мінцифрою реалізували аналогічний проєкт у 12 областях країни. У його межах, зокрема, розробили посібник "Бібліотеки – Хаби цифрової освіти", покликаний допомогти організувати ефективну діяльність Хабів цифрової освіти у бібліотеках.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).