Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 7 липня, 06:50:06

Які є державні житлові програми для ветеранів та їхніх родин

19.07.2024   08:56Агенцiя

Наразі кожна з областей реалізовує власні довгострокові програми з надання доступності житла для ветеранів та їхніх родин.

 Проте є три популярних загальнонаціональних програми, якими можуть скористатися українці з усіх регіонів. Юристи Українського ветеранського фонду роблять короткий огляд цих програм та нагадують, куди можна звернутися, щоб отримати кошти на житло.

Регіональне управління Держмолодьжитло реалізовує програму «Доступне житло», доступна в різних регіонах України. Нею можуть скористатися сім’ї, які потребують поліпшення житлових умов; які протягом останніх 3 років не мали житла у власності (без урахування житла, що знаходиться на тимчасово окупованій території); мають у власності житлову площу не ˃ 13,65 м2 (без урахування житла, що знаходиться на тимчасово окупованій території); середньомісячний дохід + дохід членів сім'ї на 1 особу не ˃ 3-кратного розміру середньомісячної заробітної плати у відповідному регіоні.

Розмір державної підтримки:

30% для громадян, які потребують поліпшення житлових умов;
50% для громадян, на яких поширюється дія пунктів 1, 9 і 20 частини першої статті 6, пунктів 10 - 14 частини другої статті 7 та абзаців 4, 6 і 8 пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
50% для внутрішньо переміщених осіб.
Більше деталей про програму можна переглянути на сайті: https://www.molod-kredit.gov.ua/zhytlovi-prohramy/rehionalni-prohramy

Державна програма «Власний дім» — довгострокові кредити для будівництва житла у сільській місцевості. Кредит надається на строк до 20 років, але не більш як до досягнення позичальником пенсійного віку, а молодим сім’ям (подружжя, в якому вік чоловіка та дружини не перевищує 35 років) або неповним сім’ям (мати (батько) віком до 35 років) — до 30 років, з внесенням за користування ним плати у розмірі 3 відсотки річних.

Сума кредиту визначається фондом з урахуванням рівня платоспроможності позичальника і не може перевищувати кошторисної вартості об’єкта кредитування та граничного розміру кредиту в сумі:

400 тис. грн для спорудження нового житлового будинку;
250 тис. грн для реконструкції будинку або добудови незавершеного житла;
300 тис. грн для придбання житла;
100 тис. грн для спорудження інженерних мереж та підключення їх до комунікацій.
Позичальник, який має трьох і більше дітей, звільняється від сплати відсотків за користування пільговим кредитом протягом дії кредитного договору.

Відсотки за користування кредитом також не нараховуються таким позичальникам:

військовослужбовцям, подружжю, в якому чоловік або дружина є військовослужбовцем, що підтверджується копією військового квитка;
резервістам та військовозобов’язаним, подружжю, в якому чоловік або дружина є резервістом чи військовозобов’язаним, що підтверджується довідкою ТЦК та СП або в/ч про перебування на військовій службі, - з моменту призову під час мобілізації і до закінчення проходження військової служби в особливий період.
Умови надання кредиту:

особа проживає у сільській місцевості;
має на меті побудувати будинок в сільській місцевості;
працює в сільській місцевості на підприємствах, установах, організаціях всіх форм власності, в особистих селянських господарствах, що функціонують у сільській місцевості та розташовані у межах району проживання чи суміжних районах;
особа підтвердила свою платоспроможність.
Більше деталей про програму можна знайти за посиланням: https://karkasdim.com.ua/blog/prohrama-vlasnyi-dim

Програма “єОселя”, за умовами якої, іпотеку під 3% можуть отримати, з-поміж інших категорій, військовослужбовці за контрактом, силовики та члени їх сімей. Умови надання державної іпотеки на житло для вищенаведених категорій громадян: пільгова  ставка —  3%, строк кредиту — 20 років, мінімальний початковий внесок — 20%, кредитують банки-учасники програми: Ощадбанк, ПриватБанк, Глобус Банк, Укргазбанк, Sky Bank.

За цією ж програмою “єОселя”, також можна отримати іпотеку під 7%. Заявку на участь у програмі доступної іпотеки під 7% можуть подати:

ветерани війни та члени їх сімей;
учасники бойових дій;
люди з інвалідністю внаслідок війни;
сім’ї загиблих ветеранів війни та захисників і захисниць;
українці, які не мають власної нерухомості, або у власності яких менше ніж 52,5 кв. м для однієї людини та додатково 21 кв. м на кожного члена сім’ї.
За умовами державної програми кредитуватння 7% відбувається на таких умовах: річна ставка у гривні — 7%; перший внесок — від 20%; термін кредитування — до 20 років. Більше інформації та як подати заявку можна переглянути на сайті Дія: https://eoselia.diia.gov.ua/

Щоб отримати безплатну індивідуальну юридичну консультацію від юристів Українського ветеранського фонду — залиште звернення у формі за посиланням: https://veteranfund.com.ua/legal_consultations/. Цей проєкт став можливим завдяки програмі “Український фонд швидкого реагування”, яку втілює IREX за підтримки Державного департаменту США.

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини