Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 9 січня, 02:53:56

«Понад 6 тонн на дрони». У Чернігові волонтери півроку збирають російські книжки, аби купити FPV для ЗСУ

16.07.2024   14:18Агенцiя

У Чернігові волонтери місцевого освітньо-культурного Гончаренко центру вже шостий місяць поспіль збирають російські та російськомовні книги, аби конвертувати макулатуру на кошти для закупівлі дронів для Сил оборони.

За словами керівника проєкту Олександра Ясенчука, після успішного старту збору взимку команда простору вирішила зробити акцію безстроковою: у такий спосіб волонтери допомагають жителям та жителькам Чернігова очистити полиці від російських книжок і водночас задонатити на ЗСУ.

«Завдяки чернігівцям ми здали вже понад шість тонн макулатури, конвертувавши її у безпілотники для Сил оборони. Зокрема, завдяки здачі пушкіних і лєрмонтових нашій мережі вдалося закрити збір на закупілю ударних БПЛА Avenger для Сил спеціальних операцій», — ділиться Ясенчук.

На думку організаторів, така акція – це не лише про донати, а й про дерусифікацію домашніх бібліотек жителів Чернігова. Адже відвідувачі центру інколи й самі дивуються кількості російських книг у своїх квартирах.

«Нам може здаватися, що десь там лежить всього один умовний пушкін. А коли починаєш перебиати бібліотеку, розумієш, що російська культура засіла в твоїй квартирі значно глибше. І я радію, що наша акція триває, адже замість ворожих авторів вдома у дніпрян з’являться наші, українські. І це не може не тішити», — додає організатор акції.

Здати російські книги на переробку і допомогу українському війську можна щодня по буднях, з понеділка до п’ятниці, з 11:00 до 18:00 за адресою: Чернігів, вулиця Шевченка 9 (Гончаренко центр Чернігів). Усі виручені кошти організатори спрямовують на закриття актуальних зборів для підтримки ЗСУ. Насамперед – на закупівлю безпілотників різних типів.
 

Останні новини Чернігівщини

Поліція працює на місці ДТП у Ніжинському районі 10:40

Сьогодні ввечері до поліції надійшло повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду, що сталася на автодорозі поблизу села Лихачів Ніжинського району.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:37

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 11 осіб постраждали.

8 січня: цей день в Україні і світі

8 січня: цей день в Україні і світі 08:31

День 1415 Російська агресія - Day 1415 Russian aggression

Увага! Погіршення погодних умов!

Увага! Погіршення погодних умов! 18:25

Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Чернігівській області попереджає водіїв про значне погіршення погодних умов 7-11 січня 2026 року, що вплине на обстановку на дорогах.

Чернігівський онкоцентр отримав гуманітарну допомогу від міжнародних партнерів 17:19

Засоби гігієни, дезінфекційні та лікарські засоби, а також медичні витратні матеріали передали сьогодні Чернігівському медичному центру сучасної онкології представники Благодійного фонду «Help-Ua». Таку гуманітарну допомогу заклад отримує не вперше.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини