Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 16 липня, 03:26:06

10 липня: цей день в Україні і світі

10.07.2024   09:24Агенцiя

ДЕНЬ 868 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 868 RUSSIAN AGRESSION


10 липня відзначають Всесвітній день енергетичної незалежності, День племінниць і племінників, День народження футбольного свистка, День Ніколи Тесли.

Православна церква вшановує пам'ять святого преподобного Антонія Печерського.

Всесвітній день енергетичної незалежності

Присвячений підвищенню обізнаності про альтернативні, стійкі форми енергії. Цей день дає можливість отримати більше знань про поновлювані джерела енергії, такі як вітрова, сонячна та геотермальна енергія.

День племінниць і племінників

10 липня кожного року відзначається неофіційне сімейне свято - День племінниць і племінників. Подію заснував користувач фейсбуку в 2010 році.

День Ніколи Тесли

10 липня 1856 року народився цей видатний сербський фізик, інженер, раціоналізатор і винахідник. Йому належать численні винаходи в галузі електрики та електротехніки.

Ще цього дня:

1941 - Відбувся погром у Єдвабному, під час якого кілька сотень місцевих євреїв було вбито своїми польськими сусідами, більшість спалено в хліві;

1943 - Війська Великої Британії та США висадилися на острові Сицилія;

1989 - У Межиріченську почався страйк шахтарів, який згодом охопив і Донбас;

1985 - Французькі спецслужби затопили корабель Rainbow Warrior, який належав організації "Грінпіс";

1991 - Уночі цього дня невідомі підірвали два пам'ятники - Степану Бандері в селі Старий Угринів (Івано-Франківська обл.) і Євгену Коновальцю в селі Зашків (Львівська обл.). Обидва пам'ятники були встановлені на батьківщині лідерів ОУН;

1994 - Леоніда Кучму обрано Президентом України.

Церковне свято

Цього дня православна церква вшановує пам'ять преподобного Антонія Печерського - засновника Києво-Печерської лаври. Антоній народився наприкінці 10 століття недалеко від Чернігова. Мріяв побачити на власні очі місця, де народився і жив Ісус Христос, тому відвідав Палестину, а на зворотному шляху затримався в Афоні, де прийняв постриг і прожив кілька років. За переказами, ігумен Афонського монастиря отримав знак відпустити Антонія додому, щоб він поширював християнську віру.

Повернувшись на батьківщину, Антоній оселився недалеко від Києва в печері, викопаній священиком Іларіоном. До відлюдника приходило багато людей - хто за благословенням, а хто й для того, щоб залишитися жити поруч зі святителем. Першими учнями Антонія стали Никон і Феодосій. Коли кількість пустельників сягнула 12, вони під керівництвом святителя викопали велику печеру, в якій влаштували церкву, трапезну й окремі келії. З цього і почалася Києво-Печерська лавра. Сам же Антоній з обителі пішов і викопав для себе нову печеру. Однак поруч із ним знову стали селитися ченці. Коли їхня кількість досягла сотні, братія з благословення Антонія побудувала на горі першу дерев'яну церкву Успіння Пресвятої Богородиці.

Житіє Антонія оповідає, що святитель володів даром чудотворення - зціляв хворих, передбачав події. Мощі преподобного нині перебувають під спудом - тобто не знайдені.

Іменини: Олександр, Антон, Георгій, Данило, Леонтій, Нестор, Петро, Степан.

Останні новини Чернігівщини

Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23

14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.

У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41

Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.

За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07

Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.

Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35

13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".

Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11

Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини