Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 23 липня, 14:21:53

До уваги платників податків

09.07.2024   14:37Агенцiя

Головне управління ДПС у Чернігівській області повідомляє, що постановою Кабінету Міністрів України від 30 квітня 2024 р. № 485 «Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 6 грудня 2022 р. № 1364» (далі - Постанова № 485) внесено зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 06 грудня 2022 р. № 1364 «Деякі питання формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією».

Отже, підрозділ 3 «Території активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси» розділу І «Території, на яких ведуться (велися) бойові дії» Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 №309, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 23 грудня 2022 року за № 1668/39004 (із змінами) (далі - Перелік територій), застосовується для цілей оподаткування відповідно до особливостей справляння плати за землю, екологічного податку, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі - Податки), мінімального податкового зобов’язання, єдиного податку четвертої групи (далі - єдиний податок) у період дії воєнного стану на території України, передбачених розділами VIII, XII, підпунктами 69.14, 69.15, 69.16, 69.22, 69.33 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі - підпункти 69.14, 69.15, 69.16, 69.22, 69.33 Кодексу).
Відповідно до підпунктів 69.14, 69.16, 69.22 Кодексу починаючи з 01 січня 2023 року не нараховуються та не сплачуються Податки за період з першого числа місяця, в якому було визначено щодо відповідних територій дату початку активних бойових дій або тимчасової окупації, до останнього числа місяця, в якому завершено бойові дії або тимчасову окупацію на відповідній території.
         Згідно з підпунктом 69.33 Кодексу єдиний податок не нараховується та не сплачується у податкових періодах, коли на територіях, на яких розташовані сільськогосподарські угіддя та/або землі водного фонду, що перебувають у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди, ведуться бойові дії або території тимчасово окуповані збройними формуваннями Російської Федерації, до дати завершення на таких територіях активних бойових дій або тимчасової окупації Російською Федерацією.
Дати початку та завершення активних бойових дій або тимчасової окупації визначаються відповідно до даних Переліку територій.
Сума мінімального податкового зобов’язання за земельні ділянки (земельні частки (паї), визначені підпунктом 69.15 Кодексу, визначається пропорційно кількості місяців, коли такі земельні ділянки (земельні частки (паї) підлягали оподаткуванню платою за землю або єдиним податком четвертої групи.
Поширення дії підпунктів 69.14, 69.15, 69.16, 69.22, 69.33 Кодексу на території активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, починається з урахуванням дати набрання чинності Постановою №485 (03.05.2024), а саме з першого числа місяця, в якому Постанова № 485 набрала чинність.
Отже, з урахуванням норм Постанови № 485 за об’єкти оподаткування, розташовані на територіях активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси:
Податки не нараховуються та не сплачуються з 01.05.2024, до останнього числа місяця, у якому завершено бойові дії або тимчасову окупацію на відповідній території;
єдиний податок четвертої групи не нараховується та не сплачується з 01.05.2024 до дати завершення на відповідних територіях активних бойових дій або тимчасової окупації Російською Федерацією.
Роз’яснення «Особливості застосування норм Закону України від 11 квітня 2023 року №3050-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно» (у т. ч. щодо застосування Постанови № 485), «Справляння єдиного податку четвертої групи на територіях активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси» розміщені на вебпорталі ДПС.
Одночасно з цим інформуємо,  що до підрозділу 3 «Території активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси» розділу І «Території, на яких ведуться (велися) бойові дії» Переліку територій, територіальні громади Чернігівської області не включені.
 
          Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

 Немає води під час відключень світла – «Чернігівводоканал» працює над вирішенням питань

Немає води під час відключень світла – «Чернігівводоканал» працює над вирішенням питань 13:36

КП «Чернігівводоканал» продовжує працювати з адресами багатоквартирних житлових будинків, які під час відключень світла залишаються без води. Про останні результати доповідав під час загальноміської наради 23 липня директор підприємства Сергій Малявко.

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу щодо озброєної організованої злочинної групи виробників та торгівців наркотиками 13:32

Поліцейські припинили діяльність організованої злочинної групи, яка систематично виготовляла та збувала уроздріб психотропні речовини в особливо великих розмірах. Слідчі слідчого управління обласної поліції завершили досудове розслідування, матеріали провадження з обвинувальним актом скеровано до суду.

Прилуцькі поліцейські викрили чоловіка у перевезенні контрафактної продукції майже на мільйон гривень

Прилуцькі поліцейські викрили чоловіка у перевезенні контрафактної продукції майже на мільйон гривень 13:28

Керманича з нелегальним багажем поліцейські зупинили у Прилуках. З автівки правоохоронці вилучили 15 тисяч пачок цигарок без марок акцизного податку.

У шести громадах Чернігівщини з’явилися консультанти з ментального здоров’я 13:25

Всеукраїнська програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційована першою леді України Оленою Зеленською, продовжує розширювати свої можливості та інструменти, які допоможуть подбати кожному про свій внутрішній стан.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:09

Протягом минулої доби зареєстровано 11 небезпечних подій, а саме: 7 пожеж та 4 випадки загибелі на водних об’єктах. Внаслідок цих подій загинули 4 особи.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини