Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 30 березня, 12:16:55

Жінка втратила 181 тисячу гривень: поліція застерігає громадян від шахраїв

20.06.2024   14:58Агенцiя

Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини не передавати стороннім особам жодних відомостей про свої банківські картки та уникати операцій з переказу грошей на невідомі рахунки. Представляючись співробітниками банків, шахраї випитують у потерпілих секретні дані та можуть отримати доступ до ваших рахунків.

Вчора до відділення поліції №1 (селище Козелець) Чернігівського райуправління поліції звернулась 47-річна жителька одного з сіл Деснянської громади із заявою про шахрайські дії відносно неї.

Потерпіла повідомила правоохоронцям, що їй зателефонувала невідома особа, яка представилась працівницею банку. Незнайомка запитала у жінки, чи має вона кредитну картку.

Дізнавшись, що заявниця має кредитний рахунок, але давно ним не користується, невідома співрозмовниця запропонувала закрити кредит на вигідних умовах. Мовляв, для цього потрібно лише чітко виконати інструкції.

Потерпіла за вказівками зловмисниці декількома траншами переказала всі гроші, що становили кредитний ліміт, та суму для погашення відсотків на продиктований їй рахунок. Загалом жінка перерахувала понад 181 тисячу гривень. Фальшива «працівниця банку» переконала заявницю, що ці гроші обов’язково до неї повернуться.

Усвідомивши, що гроші не повертаються, тобто її ошукали, потерпіла звернулася до поліції.

За цим фактом поліцейські відкрили кримінальне провадження за статтею 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).

Поліція наполегливо рекомендує: ніколи не виконуйте вказівок незнайомих осіб, які пов’язані з переведенням коштів, по телефону нікому не розповідайте ніяких відомостей зі своєї картки. Якщо висувають умову, що для виконання певних дій потрібно повідомити пін-код вашої картки або одноразовий пароль з SMS-повідомлення — негайно завершуйте розмову. Це шахрай! Всі операції щодо безпеки картки проводьте тільки особисто у відділенні банку.

Відділ комунікації поліції Чернігівської області
хотіла вигідно закрити кредитний рахунок, натомість втратила 181 тисячу гривень: поліція застерігає громадян від шахраїв

Останні новини Чернігівщини

 Реабілітація, спорт, власна справа: які можливості доступні для ветеранів Корюківщини та Новгород-Сіверщини

Реабілітація, спорт, власна справа: які можливості доступні для ветеранів Корюківщини та Новгород-Сіверщини 12:03

Як ветерану відкрити бізнес, пройти реабілітацію або звернутися за необхідною медичною допомогою? Про ці та інші послуги, доступні для захисників Чернігівщини, говорили днями на зустрічі в Корюківській РВА.

 На Ніжинщині поліцейські затримали підозрюваного у збуті наркотиків

На Ніжинщині поліцейські затримали підозрюваного у збуті наркотиків 11:59

Носівські оперативники задокументували декілька фактів збуту наркотичних засобів, до яких причетний мешканець одного із сіл Ніжинського району. Зловмисника затримали, йому загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Внаслідок російських обстрілів Чернігівщини постраждала дитина: поліція документує воєнні злочини 11:58

За минулу добу ворог продовжив атакувати безпілотниками Чернігівську область.

30 березня: цей день в Україні і світі 08:26

День 1496 Російська агресія - Day 1496 Russian aggression

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини