Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 2 липня, 06:21:42

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка

24.04.2024   18:01Агенцiя

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

Днями з нагоди ювілею здобуття першої в історії Чернігівщини олімпійської медалі за ініціативи першого заступника голови обласної ради, очільниці відділення Національного олімпійського комітету України в Чернігівській області Ніни Лемеш відбулася зустріч заслуженого майстра спорту з лижних гонок, чемпіона світу Олександра Батюка із спортивною спільнотою регіону.

Відкриваючи захід, Ніна Лемеш зазначила:

– Сьогоднішнє спілкування – це своєрідний майстер-клас від знаного сіверського спортсмена, де, я переконана, ми почуємо не тільки про цікавий досвід участі у змаганнях, а й захоплюючі спортивні історії. Окрім того, ми маємо змогу на власні очі побачити олімпійську медаль, якій вже 40 років. Ця відзнака є не лише історичною, а й стартовою, адже багато в чому відкрила перспективи для розвитку лижного спорту Чернігівщини.

Аби відчути атмосферу змагань, учасники зустрічі переглянули архівне відео лижної естафети Зимових Олімпійських ігор 1984 року за участю Олександра Батюка.

Знані атлети, керівники спортивних шкіл області, молодь із великим інтересом слухали спогади знаного земляка про підготовку та участь у зимових Олімпійських іграх 1984 року, а також цікаві епізоди за лаштунками цих змагань.

Відповідаючи на запитання аудиторії, Олександр Батюк розповів про те, що спочатку у його полі зору був бокс, але потім доля привела в лижний спорт. Він поділився спогадами про те, як проходила підготовка спортсменів у радянські часи і ставлення тодішньої влади до українських атлетів під час відбору для участі у міжнародних змаганнях. Як зазначалося, після розпаду СРСР українським спортсменам стало простіше розвиватись і виходити на світові турніри.

Під час зустрічі присутні згадували, як розбудовувалась Чернігівська лижна база і проходили тренування у ті часи.

Цікавими для аудиторії були розповіді про традиції спортсменів перед гонкою, особливості підготовки до олімпійських стартів, спілкування із учасниками змагань з інших країн.

Відповідаючи на запитання: яка відзнака є найціннішою у кар’єрі, Олександр Батюк зауважив, що для будь–якого атлета олімпійська медаль є вершиною спортивної майстерності. Однак разом із тим відзначив, що участь у чемпіонатах світу для нього особисто була значно складнішою в професійному плані і вимагала подвійної самовіддачі.

Користуючись нагодою, Ніна Лемеш та Олександр Батюк подякували керівникам спортивних шкіл області за результативну роботу, а також спортсменам Чернігівщини, які за підсумками 20023 року здобули призові місця на різноманітних змаганнях і їх тренерам, та на знак вдячності вручили відзнаки НОК України та обласної ради.

 

Відділ інформаційного забезпечення
виконавчого апарату Чернігівської обласної ради
 

Останні новини Чернігівщини

Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27

У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.

Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44

Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.

Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12

За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).

Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34

Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини