Спорт – як форма реабілітації та вшанування пам’яті: в Чернігові пройшли два масштабні заходи
У Міжнародний день спорту, 6 квітня, у Чернігові відбулося декілька масштабних заходів – Всеукраїнські змагання серед ветеранів з адаптивних видів спорту та відкритий чемпіонат області з кікбоксингу ІСКА, присвячений пам’яті заслуженого майстра спорту України з кікбоксингу Сергія Лисюка. Обидва змагання відвідав заступник начальника ОВА Іван Ващенко.
Участь в адаптивних змаганнях взяли близько сотні ветеранів з різних регіонів України. Свої сили випробовували у семи видах спорту: жим лежачи, веслування на тренажері, стрільба з лука, ейрбайк, ривок гирі, волейбол сидячи та настільний теніс.
Організатор змагань, співзасновник Ветеранського простору України «Серцевір» Сергій Довбиш переконаний, що подібні змагання об'єднують ветеранську спільноту, позитивно впливають як на фізичну, так і на психологічну реабілітацію військових.
«На старті – Герої, що пережили різного ступеня поранення, зокрема високу ампутацію. Тому для мене всі учасники – переможці: кожен з них переміг насамперед себе», – зауважив Іван Ващенко.
Дехто з учасників активно бере участь у подібних змаганнях як в Україні, так і за кордоном.
Долучилися до змагань і військовослужбовці, які недавно повернулися з передової. Кажуть, це можливість «переключитися» і дійсно відпочити.
«Герої не вмирають» – девіз відкритого чемпіонату області з кікбоксингу ІСКА на честь загиблого Захисника Сергія Лисюка.
Щоб показати свої вміння, понад 200 спортсменів різних вікових груп з Чернігова, Прилук, Ніжина, Сновська, Новгорода-Сіверського та Семенівки зібралися в Національному університеті «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка.
Дружина Героя Альона Бібік закликала учасників рівнятися на свого чоловіка – так же віддано любити спорт і наполегливо працювати заради результатів.
Сергій Лисюк – заслужений майстер спорту України, багаторазовий чемпіон світу. Після початку повномасштабного вторгнення служив у територіальній обороні, брав участь у боях на Донеччині. Під час виконання бойового завдання отримав важкі поранення, підірвавшись на міні. На жаль, лікарям не вдалося його врятувати.
«Сергій продовжує жити у своїй справі, у прагненнях своїх вихованців. Ми ж маємо бути гідними його вчинку як на полі бою, так і на спортивній арені», – звернувся до спортсменів Іван Ващенко.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.