«Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги»: на Чернігівщині у першому етапі беруть участь майже 16 тисяч дітей
У грудні минулого року в області стартував перший етап спортивних змагань ініціативи Президента України Володимира Зеленського «Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги».
Першість з чотирьох видів спорту у громадах виборюють 653 команди, а це – близько 16 тисяч учнів із 209 шкіл області. Про це розповіли спікери на тематичному брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА.
«Нещодавно мені поставили запитання: чому зараз, коли в країні війна, спорт важливий, ще й у прифронтовій області? Я завжди казав, що освічена і здорова нація є успішною. А здоров’я без спорту зберегти дуже складно. Тому про спорт треба думати й займатися ним з дитинства, щоб дійсно стати здоровою частиною здорового суспільства», – наголосив начальник ОВА В’ячеслав Чаус.
Власним прикладом мотивує й заохочує молодь займатися спортом відома чернігівська легкоатлетка, амбасадорка проєкту Ольга Бібік, яка до здорового способу життя активно залучає всю свою родину.
«Мета цього проєкту – створити здорову конкуренцію серед дітей, донести до них те, що без здоров’я, в тому числі й ментального, в житті буде важко. Це покоління своїм прикладом має показати здорову націю непереможної країни», – сказала Ольга Бібік.
Всього проєкт має п’ять етапів. Після шкільних змагань між класами збірні команди візьмуть участь у територіальних змаганнях між громадами області, потім – районний етап та обласний. П’ятий, всеукраїнський, – запланований на середину червня.
«Перший етап шкільних змагань добігає кінця якраз цього тижня. Змагання проводяться з чотирьох видів спорту. Це баскетбол, волейбол, футзал та спортивне орієнтування. Останнє, на жаль, в області не дуже поширене. Але й тут є охочі позмагатися. Загалом долучилися 56 громад області. Крім Семенівської, де жоден заклад освіти не працює в очному режимі», – деталізував начальник Управління освіти і науки ОДА Юрій Музика.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.