Як у Чернігові готують майбутніх олімпійських чемпіонів
На Чернігівщині триває реалізація нових соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича. Як це відбувається на практиці, на власні очі бачили журналісти обласних та міських ЗМІ, які побували у спеціалізованій дитячо-юнацькій школі олімпійського резерву з лижного спорту Чернігівської обласної ради фізкультурно-спортивного товариства “Україна”.

Директор закладу Віталій Паршуков розповів, що школа відкрилася ще в 1978 році і на сьогоднішній день в ній займається 233 вихованці, працює 21 викладач, 9 з яких – заслужені тренери України. Половина вихованців спортивної школи – із сільської місцевості.
Останнім часом в школі відбулося багато позитивних змін, зокрема, за рахунок коштів державного і обласного бюджетів, а також спонсорської допомоги встановлено автономне опалення, реконструйоване стрільбище для біатлону, яке відповідає міжнародним стандартам, відремонтована їдальня, зроблений ремонт у кімнатах гуртожитку і постійно підтримується у належному стані лижо-ролерна доріжка.
Також Віталій Паршуков розповів про діяльність першого в Україні Державного центру олімпійської підготовки з біатлону, який відкрився цього року в Чернігові. Особливість цієї спортивної бази – постійно діючі тренувальні збори, саме тому сюди приїздять провідні спортсмени не лише з України, а також із сусідніх держав – Росії та Білорусі.
Загалом же, для організації фізкультурно-оздоровчої і реабілітаційної роботи та розвитку спорту вищих досягнень в області працюють 2 школи вищої спортивної майстерності (ШВСМ), 2 центри фізичного здоров’я населення “Спорт для всіх”, центр інвалідного спорту “Інваспорт”, 2 бази олімпійської підготовки (з біатлону та важкої атлетики), державний центр олімпійської підготовки з біатлону, 102 спортивні клуби, 57 громадських організацій фізкультурно-спортивної спрямованості, а також 54 спортивні школи (ДЮСШ).
З урахуванням ініціатив Президента України в області суттєва увага приділена відновленню наявних і будівництву нових відкритих спортивних ігрових та тренажерних майданчиків, першочергово – в закладах освіти усіх рівнів. Для цього планується виділення коштів з державного бюджету.
Так, завдяки співпраці з Мінмолодьспортом України “Олімпійському навчально-спортивному центру „Чернігів“” (колишній стадіон ім. Ю. О. Гагаріна) передбачено виділення з державного бюджету 6,6 млн грн на завершення капітального ремонту бігових доріжок і секторів із заміною синтетичного покриття та капітальний ремонт інфраструктурних об’єктів державного центру. У минулому році на стадіоні обладнано тренувальне футбольне поле розміром 60х80 метрів з найсучаснішою штучною травою.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.