«Ти як?» + «Активні парки»: в межах Дня спільнодії на Чернігівщині вчились піклуватися про ментальне здоров’я через спорт
Днями в межах Дня спільнодії в Ніжині вчились віднаходити формулу стійкості та відновлення через фізичні вправи, тілесні практики та зайняття спортом.
Захід відбувся в межах проєкту Міністерства молоді та спорту України «Активні парки» та Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» – ініціативи першої леді Олени Зеленської.
Серед присутніх – представники органів влади, благодійних організацій, надавачі послуг з ментального здоров’я, місцеві жителі. Загалом близько 60 учасників. Партнером заходу виступив благодійний фонд «Карітас».
«Спорт – дієвий спосіб відновлення та збереження здоров’я, зокрема й ментального. Він завжди поруч, тут і зараз. Кожен може знайти саме ту техніку, яка йому цікава. Це просто, корисно, безоплатно», – зауважив заступник голови Чернігівської ОДА Іван Ващенко.
На стадіоні «Спартак» діти та дорослі мали можливість обрати різні активності. Це – бадмінтон, настільні футбол та теніс, надувний батут, аквагрим (веселі малюнки на обличчі або руках для всіх охочих), майстер-класи (малювання кавою та створення свічки з вощини).
«Цей день був створений, щоб підтримувати, відновлювати і радіти – разом! Бо все починається з простого, але щирого запитання – «ти як?», – каже координаторка проєкту «Активні парки» в Ніжині Ірина Карпюк.
Радниця голови ОДА, регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» в області Інна Чистенко наголосила, що фізичні вправи є важливої складовою відновлення психічного здоров'я.
«Регулярно запитуючи себе «ти як?», ми піклуємось про себе. А додавши фізичну активність, – включаємо ще один спосіб потурбуватися про своє тіло, покращити психоемоційний стан та зберегти здоровий спосіб життя», – зазначила Інна Чистенко.
Заходи, що поєднали фізичні та творчі активності, психологічну підтримку та техніки самодопомоги, відбулися й у інших громадах області – Бахмацькій, Борзнянській, Іванівській, Коропській, зібравши понад 400 учасників.
«Було дуже приємно, що окрім спорту, ми ще й дізналися, як підтримувати себе психологічно. Така увага до ментального здоров’я – це дуже цінно. І атмосфера була просто неймовірна – всі підтримували одне одного!», – ділиться враженнями пані Оксана, одна з учасниць заходу у Бахмачі.
Близько 70 учасників об'єднав День спільнодії у Борзнянській ТГ. Зокрема, в Центрі життєстійкості відбувся ранковий захід для жінок старшого віку.
«Ми звикли думати, що спорт – це щось для молодих і сильних. А сьогодні я зрозуміла, що це – про мене. Бо навіть проста вправа з дихання або нахил – це вже турбота. Це вже крок до того, щоб не втратити себе», — каже пані Лідія (81 рік).
«У нашій громаді не має «Активних парків», але є активні люди, щире бажання допомагати та діяти спільно. Саме тому ми розгорнули день на кількох локаціях одночасно – щоб кожен, незалежно від віку, фізичної форми чи звички до спорту, міг відчути просту істину: рух – це турбота про себе, тіло – це ресурс, а емоційна рівновага – в наших руках. Нам важливо, щоб спорт і психологічне відновлення йшли разом. Це не два окремих світи – це один, спільний шлях до стійкості», – наголосила консультант громади з ментального здоров'я Наталія Валькевич.
Детальніше про фізичну активність, як інструмент для збереження ментального здоров’я» на платформі «Ти як?»: https://howareu.com/materials/fizychna-aktyvnist-instrument-dlia-zberezhennia-mentalnoho-zdorovia.
Програма Президента «Активні парки», яку реалізовує «Агенція масового спорту України» за підтримки Міністерства молоді та спорту України, спрямована на залучення українців до рухових активностей на локаціях та заходах програми. Її мета - залучення людей до систематичних тренувальних сесій, не залежно від вікових та соціальних обмежень та рівня фізичної підготовки.





Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
Патрульні розшукали водія, який залишив місце автопригоди, він був з ознаками спʼяніння 14:38
21 червня близько 17-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення про ДТП на парковці міського пляжу — водій авто Volkswagen Passat, рухаючись заднім ходом, здійснив наїзд на автомобіль заявниці Skoda Octavia та залишив місце події.
ебайдужість громадян допомогла патрульним виявити нетверезого мотоцикліста 14:16
21 червня ввечері на лінію 102 надійшло повідомлення: на парковці торгового центру на проспекті Левка Лукʼяненка їздить мотоцикліст, ймовірно, напідпитку. На місце направили екіпаж патрульних.
Чернігівщина – серед регіонів, які демонструють найкращі результати у впровадженні програми ментального здоров’я «Ти як?» 13:32
У межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Ти як?» днями відбулося п’ятнадцяте розширене засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України.
У Чернігові відкрили мультиспортивну арену, встановлену за підтримки міста-побратима Аахена 12:45
Понад 500 юних спортсменів Чернігова отримали новий сучасний простір для тренувань. На території веслувальної бази ДЮСШ «Україна» на березі Десни офіційно розпочала роботу мультиспортивна ігрова арена з тренажерним обладнанням, встановлена завдяки підтримці міста-побратима Аахена в межах проєкту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).
Мобільність у кризових умовах: 12 позашляховиків Mitsubishi стали на захист життєдіяльності громад завдяки надійному плечу підтримки німецьких партнерів THW 12:17
Завдяки багаторічній співпраці з Німецьким федеральним агентством з надання технічної допомоги Technisches Hilfswerk (THW) прифронтові територіальні громади Чернігівщини, для яких в умовах постійних ворожих атак надійний транспорт є питанням виживання та ефективності, отримали транспортні засоби Mitsubishi L 200 Double cabine GL в кількості 12 одиниць.