На Чернігівщині знайшли справжнє лебедине озеро
12 лебедів оселились на водоймі, що замерзає.
На Чернігівщині місцеві дачники знайшли на озері, яке вже майже повністю вкрилось кригою, 12 лебедів. Вони обжились у самому центрі водойми, куди не дістатися людині.
Щоб птахи не були голодними, дачники вирішили їх підгодовувати, однак пернаті красені хліб з берега не хотіли їсти, з'ясували журналісти ТСН.
Пізніше зграю лебедів погодився прихистити на зиму Менський зоопарк. Зібрати птахів прибули МНСники. Проте тварини при наближенні рятувальників перелітали на інше місце.
Як пояснив орнітолог Олександр Федун, мінус 20 для лебедів не межа. Найімовірніше, птахи зупинилися на озері, аби перепочити. Доки воно не повністю вкрите кригою, їхньому життю ніщо не загрожує.
"Такі низькі температури нікому не приємні. Але це досить великі птахи. У них і оперення густе і є хороший запас жиру, аби витримувати і великі перельоти і низькі температури", - розповів експерт.
Варто зазначити, що наступного дня рятувальної операції пернаті не дочекались і полетіли далі. Ймовірно, що у неділю, 23 грудня, зграя може сісти на черговий перепочинок вже на Київському морі.
http://tsn.ua/ukrayina/na-chernigivschini-znayshli-spravzhnye-lebedine-ozero.html
Останні новини Чернігівщини
Чернігівська громада стала учасницею проєкту літніх клубів «Грай. Дій. Змінюй» 17:17
Чернігівська міська територіальна громада за результатами відкритого конкурсного відбору стала однією з переможниць проєкту літніх клубів для дітей та підлітків «Грай. Дій. Змінюй», який реалізує громадська організація DOCCU у межах проєкту PlayItForward у співпраці з міжнародною неурядовою організацією War Child Alliance в Україні.
Рада громад області: освіта, інвестиції, житло для ВПО та інші важливі питання розвитку 16:55
Чергове засідання Ради територіальних громад області відбулося у Чернігові 27 липня. На порядку денному – низка питань, що постійно в полі зору й на контролі ОВА, зокрема освоєння освітніх субвенцій, робота центрів життєстійкості, забезпечення внутрішньо переміщених осіб житлом, розроблення інвестиційних планів, забезпечення сталого мобільного зв’язку.
Анна Юр'єва — чемпіонка Європи серед юніорок з веслування на байдарках і каное! 16:13
З 23 до 26 липня в місті Сегед (Угорщина) відбувся чемпіонат Європи з веслування на байдарках і каное серед юніорів та молоді до 23 років, який зібрав найсильніших молодих спортсменів континенту.
У Чернігові вшанували українців, які загинули в полоні 15:37
У Чернігові вшанували пам’ять Захисників та Захисниць України, учасників добровольчих формувань та цивільних осіб, які були страчені, закатовані або загинули у полоні.
Робота без бар’єрів 15:14
Водій, охоронник, вагар, логіст, менеджер, робітник з благоусторою– 10робочих місць у поточному році облаштовано роботодавцями Чернігівщини для людей з інвалідністю в межах компенсаційної програми служби зайнятості.