Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 травня, 19:18:15

20 жовтня - цей день в Україні та в світі

20.10.2023   08:16Агенцiя

ДЕНЬ 604 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 604 RUSSIAN AGRESSION

20 жовтня у світі відзначають Міжнародний день авіадиспетчера, Міжнародний день кухарів, Міжнародний день лінивця, Всесвітній день боротьби з остеопорозом.

В Україні - День боротьби із захворюванням на рак молочної залози.

Православна церква вшановує пам'ять святого великомученика Артемія.

Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози

На початку 2005 року президент України підписав документ про створення цієї особливої події. На жаль, перше місце серед онкозахворювань у жінок посідає саме рак грудей. Чоловіки також хворіють на цю недугу, але рідше.

Всесвітній день боротьби з остеопорозом

Подія була створена 1999 року з ініціативи ВООЗ і Національного товариства остеопорозу у Великій Британії. Остеопороз - невиліковне прогресивне захворювання, яке вражає опорно-рухову систему, деформує і знижує щільність кісток. У перекладі з грецької цей термін означає "пориста кістка".

Міжнародний день кухарів

Щорічно 20 жовтня своє професійне свято - День кухаря - відзначають кухарі та кулінари всього світу.

Міжнародну дату було засновано 2004 року з ініціативи Всесвітньої асоціації спільнот шеф-кухарів. Ця організація налічує понад 10 мільйонів членів - представників кухарської професії зі 110 асоціацій з усього світу. Тому не доводиться дивуватися, що професіонали світової кухні створили власне свято.

Сьогодні святкування Дня кухарів, або Міжнародного дня шеф-кухарів у більш ніж 70 країнах набуло масштабного характеру. Крім безпосередньо кулінарів, в організації святкових заходів беруть участь представники органів влади, працівники туристичних компаній і власники підприємств громадського харчування - від маленьких кафе до відомих ресторанів. Вони влаштовують конкурси майстерності серед кухарів, проводять дегустації та експериментують із приготуванням оригінальних страв.

Ще цього дня:

1918 - Польські делегати Львівської міської ради проголосили про приєднання Львова до Польщі.

1924 - У Харкові відкрито першу в УРСР радіостанцію.

1929 - ЦК ВКП(б) офіційно проголосив суцільну колективізацію;

1930 - Розстріляний більшовиками генерал-хорунжий УНР Юрій Тютюнник;

1939 - Народився український письменник, державний і громадський діяч Леонід Вернигора;

1944 - Відбувся перший бойовий виліт японських камікадзе;

1945 - У результаті всенародного плебісциту Монгольська Народна Республіка підтвердила намір залишатися незалежною державою;

1945 - Уперше жінкам Французької республіки надано виборче право;

1947 - Комісія з розслідування антиамериканської діяльності почала слухання щодо проникнення комуністів у Голлівуд;

1953 - У США вийшла друком антиутопія Рея Бредбері "451 градус за Фаренгейтом";

1959 - Степана Бандеру поховали на мюнхенському кладовищі Вальдфрідгоф;

1993 - Парламент Естонії ухвалив заяву, в якій засудив комуністичну політику геноциду в Україні;

2007 - Прем'єра в Україні серії "Obsoletely Fabulous" мультсеріалу Футурама.

Церковне свято

Цього дня відзначається пам'ять Артемія Антіохійського - християнського святого, який жив у 4 столітті. Згідно з переказами, Артемій був воєначальником за часів імператора Костянтина Великого і його сина Констанція. За старанну службу правителі нагородили його посадою намісника Єгипту. Коли до влади прийшов імператор Юліан Відступник і почав гоніння на християн, Артемій виступив із критикою його дій. За це його заарештували і піддали тортурам.

Незважаючи на численні муки, на які прирекли його язичники, святий не зрікся своєї віри. Зрештою, Артемія обезголовили. Його тіло антіохійська диякониса Аріста перевезла до Константинополя, де святого поховали в храмі Іоанна Предтечі. Частинка мощей мученика 1073 року потрапила до Києво-Печерського монастиря.

Іменини: Дем'ян, Йосип, Леонтій, Марк, Микола, Сергій, Юліан, Пелагея.

Останні новини Чернігівщини

Чоловіка засуджено за замах на умисне вбивство вітчима

Чоловіка засуджено за замах на умисне вбивство вітчима 14:01

За процесуального керівництва прокурора Чернігівської окружної прокуратури доведено вчинення суспільно-небезпечного діяння 32-річним місцевим мешканцем замаху на умисне вбивство (ч.2 ст.15, ч.1 ст. 115 КК України).

У Чернігові вшанували пам'ять жертв Другої світової війни та вклонилися перед всіма, хто боровся з нацизмом 13:59

В.о. міського голови Олександр Ломако, заступники міського голови, голова міської ради ветеранів Ірина Четвертак та громадськість, вшанували пам'ять всіх жертв Другої світової війни. Поклали квіти до пам'ятного знаку у сквері Магдебурзького права, а також стели загиблим в АТО/ООС.

 Як у поминальні дні дістатися до міських кладовищ громадським транспортом

Як у поминальні дні дістатися до міських кладовищ громадським транспортом 13:56

До уваги мешканців Чернігова та гостей міста! Управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв'язку міської ради інформує про те, як можна доїхати до міських кладовищ (окрім «Яцево») у поминальні дні.

Городнянські поліцейські оперативно затримали зухвалого крадія 13:51

Поліцейські ВП №3 (м. Городня) Чернігівського райуправління поліції впродовж кількох годин встановили та затримали зловмисника, який незаконно заволодів мотоциклом жителя одного з сіл Городнянської громади та в сусідньому селі викрав речі з обійстя іншої заявниці. Зловмисника затримано та поміщено до ізолятора тимчасового тримання.

Цього року Україна вперше відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років

Цього року Україна вперше відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років 10:47

Україна приєдналися до європейської традиції відзначення цієї дати. Для Європи 8 травня – точка відліку закінчення війни, перемога над страшним злом нацизму, нагадування про катастрофу війни, а не про тріумф одних народів над іншими, переможців над переможеними.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини