Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 9 травня, 02:47:13

19 жовтня - цей день в Україні та в світі

19.10.2023   09:07Агенцiя

ДЕНЬ 603 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 603 RUSSIAN AGRESSION

19 жовтня у світі відзначають День відповідальності людини, Міжнародний день кредитних спілок.

Православна церква вшановує пам'ять святого пророка Йоїла; священномучеників Уара; перенесення мощей преподобного Івана Рильського.

Міжнародний день кредитних спілок

Щороку в третій четвер жовтня працівники всіх видів споживчих кооперативів відзначають своє професійне свято - Міжнародний День кредитних спілок.

Це всесвітнє свято безперервно відзначають із 1948 року, і відтоді воно є приводом для проведення численних заходів: днів відкритих дверей кредитних спілок і філій, благодійних акцій, ярмарків і конкурсів, тематичних радіо- і телепередач.

Кредитною спілкою називають організацію фінансової взаємодопомоги громадян. Це одна з найбільш масових і найбільш привабливих для населення фінансових організацій, що становить некомерційну альтернативу банкам. Оскільки люди можуть об'єднати свої кошти, щоб видавати один одному позики.

Ще цього дня:

1918 - Створена у Львові Українська Національна Рада Західноукраїнської Народної Республіки проголосила утворення Української держави на українських етнічних землях у складі Австро-Угорщини;

1943 - Альберт Шварц відкрив антибіотик стрептоміцин;

1947 - Розпочалося (19-21 жовтня) масове (близько 150 тис. осіб) вивезення українців до Сибіру;

1955 - Радянські війська залишили територію Австрії;

1956 - СРСР і Японія підписали в Москві декларацію про припинення стану війни і відновлення дипломатичних відносин;

1956 - Польська об'єднана робітнича партія озброїла польських робітників у відповідь на просування на Варшаву окупаційних радянських військ під командуванням радянського маршала Костянтина Рокосовського, тоді номінального міністра оборони Польської Народної Республіки;

1961 - У Карлсруе, (ФРН), суд (8-19 жовтня), виніс вирок агенту КГБ Б. Сташинському, вбивці Л. Ребета i С. Бандери, та визнав відповідальними за організацію вбивств уряд СРСР i ЦК КПРС.

1964 - Авіакатастрофа Іл-62 у Белграді, загинула радянська військова делегація - від 23 до 33 осіб, серед інших начальник Генерального штабу СРСР маршал Сергій Бірюзов.

Церковне свято

Цього дня православні відзначають перенесення мощей преподобного Івана Рильського - святого, шанованого як покровителя болгарського народу. Іван народився наприкінці 9 століття в сім'ї благочестивих поселян у селі Скрино. Хлопчик рано втратив батьків і в дитинстві став працювати пастухом. Одного разу господар стада побив Івана за те, що той загубив корову з телям. Хлопчик звернувся з молитвою до Бога, і у відповідь сталося диво: пастух знайшов пропажу, а потім переніс теля через річку, йдучи по воді як по суші. Господар же, побачивши це, щедро нагородив отрока.

Пізніше Іван вступив послушником в один із прилеглих монастирів, де навчився читати і писати, став вивчати богословські книги. За деякий час він прийняв чернечий постриг і усамітнився в лісі, оселившись у сплетеній із хмизу хатині. Одного разу на його житло напали розбійники, і Іван був змушений переселитися в печеру. Там він прожив 12 років, молився і дотримувався посту. Зрештою слава про преподобного поширилася світом, і до нього почали приходити хворі, шукаючи в нього зцілення. Рятуючись від уваги людей, Іван перейшов в іншу печеру, де трудився сім років.

Але й це місце перебування святого стало відомим. Навколо печери Івана стали селитися паломники, які шукали усамітнення, і тут виник монастир. Спочатку ченці жили в хатинах, потім звели храм і спорудили келії. Преподобний Іван став ігуменом обителі, наставляв братію прикладом праведного життя. Перед смертю святий обрав наступника, а сам пішов у печеру, де провів останні п'ять років життя.

Іменини: Іван, Макар, Фома, Ян.

Останні новини Чернігівщини

Чоловіка засуджено за замах на умисне вбивство вітчима

Чоловіка засуджено за замах на умисне вбивство вітчима 14:01

За процесуального керівництва прокурора Чернігівської окружної прокуратури доведено вчинення суспільно-небезпечного діяння 32-річним місцевим мешканцем замаху на умисне вбивство (ч.2 ст.15, ч.1 ст. 115 КК України).

У Чернігові вшанували пам'ять жертв Другої світової війни та вклонилися перед всіма, хто боровся з нацизмом 13:59

В.о. міського голови Олександр Ломако, заступники міського голови, голова міської ради ветеранів Ірина Четвертак та громадськість, вшанували пам'ять всіх жертв Другої світової війни. Поклали квіти до пам'ятного знаку у сквері Магдебурзького права, а також стели загиблим в АТО/ООС.

 Як у поминальні дні дістатися до міських кладовищ громадським транспортом

Як у поминальні дні дістатися до міських кладовищ громадським транспортом 13:56

До уваги мешканців Чернігова та гостей міста! Управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв'язку міської ради інформує про те, як можна доїхати до міських кладовищ (окрім «Яцево») у поминальні дні.

Городнянські поліцейські оперативно затримали зухвалого крадія 13:51

Поліцейські ВП №3 (м. Городня) Чернігівського райуправління поліції впродовж кількох годин встановили та затримали зловмисника, який незаконно заволодів мотоциклом жителя одного з сіл Городнянської громади та в сусідньому селі викрав речі з обійстя іншої заявниці. Зловмисника затримано та поміщено до ізолятора тимчасового тримання.

Цього року Україна вперше відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років

Цього року Україна вперше відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років 10:47

Україна приєдналися до європейської традиції відзначення цієї дати. Для Європи 8 травня – точка відліку закінчення війни, перемога над страшним злом нацизму, нагадування про катастрофу війни, а не про тріумф одних народів над іншими, переможців над переможеними.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини