11 червня - цей день в Україні та в світі
ДЕНЬ 473 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 473 RUSSIAN AGRESSION

11 червня в Україні відзначають День працівників легкої промисловості, у Бельгії - День батька, у США - День короля Камеамеа на Гавайських островах, у Вірменії - Свято Кафедрального Собору святого Ечміадзина.
Католицька церква святкує День святого Варнави. Православна церква - День Теодосії Константинопольської.
День працівників легкої промисловості
Своє професійне свято представники легкої промисловості щорічно відзначають у другу неділю червня. Його було засновано Указом Президента України від 9 червня 1994 року.
Розвиток легкої промисловості, як галузі, починається з 18 століття, коли з'явилися прядильні машини і ткацькі верстати. Однак перші передумови до масового виробництва зароджувалися ще за 6 тисяч років до нашої ери, коли людство опановувало навички обробки шовку, льону, бавовни, вовни.
Легка промисловість - провідна галузь народного господарства України, яка включає 17 підгалузей, має потужний виробничий потенціал, що має задовольняти потреби суспільства у товарах народного споживання і промислового призначення та сприяти поліпшенню якості життя. Водночас, легка промисловість пов'язана з багатьма суміжними галузями та обслуговує весь господарський комплекс країни.
Церковне свято
День святого Варнави
Святий апостол Варнава належить до лику святих сімдесяти апостолів. Він народився в багатій єврейській родині з роду левитів на Кіпрі, здобув богословську освіту в Єрусалимі, де і познайомився з Савлом, який згодом став апостолом Павлом. Первісне ім'я Варнави було Йосип. Прізвисько ж Варнава, що означає "син розради", він отримав за свою доброту і милосердя.
Звернувшись у християнство, Варнава був одним із перших 70 учнів Христа. Після смерті Ісуса він роздав усю свою власність і цілком присвятив себе поширенню християнства. Довгий час він супроводжував святого апостола Павла в його місіонерських мандрівках, разом вони побували на Кіпрі та в Пергії, багато часу залишалися і проповідували в Антиохії. Останнє відвідування Кіпру Варнава здійснив уже без Павла, куди вирушив разом зі своїм племінником Марком.
Там же на Кіпрі в місті Саламіні він і зустрів свою смерть від рук іудеїв: його вивели за ворота, забили камінням, а потім кинули на багаття. Коли ж пізніше Марк пробрався, щоб його поховати, то виявив тіло Варнави, яке абсолютно не торкнувся вогонь. На місці поховання стали відбуватися чудеса, і воно отримало назву "Місце здоров'я", де багато хворих отримували зцілення. Пізніше там було зведено храм, а мощі святого було перенесено у вівтар.
Іменини: Олександр, Андрій, Богдан, Іван, Марія, Фаїна, Феодосія
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.