Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 10 грудня, 03:18:57

11 червня - цей день в Україні та в світі

11.06.2023   12:00Агенцiя

ДЕНЬ 473 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 473 RUSSIAN AGRESSION

11 червня в Україні відзначають День працівників легкої промисловості, у Бельгії - День батька, у США - День короля Камеамеа на Гавайських островах, у Вірменії - Свято Кафедрального Собору святого Ечміадзина.

Католицька церква святкує День святого Варнави. Православна церква - День Теодосії Константинопольської.

День працівників легкої промисловості

Своє професійне свято представники легкої промисловості щорічно відзначають у другу неділю червня. Його було засновано Указом Президента України від 9 червня 1994 року.

Розвиток легкої промисловості, як галузі, починається з 18 століття, коли з'явилися прядильні машини і ткацькі верстати. Однак перші передумови до масового виробництва зароджувалися ще за 6 тисяч років до нашої ери, коли людство опановувало навички обробки шовку, льону, бавовни, вовни.

Легка промисловість - провідна галузь народного господарства України, яка включає 17 підгалузей, має потужний виробничий потенціал, що має задовольняти потреби суспільства у товарах народного споживання і промислового призначення та сприяти поліпшенню якості життя. Водночас, легка промисловість пов'язана з багатьма суміжними галузями та обслуговує весь господарський комплекс країни.

Церковне свято

День святого Варнави

Святий апостол Варнава належить до лику святих сімдесяти апостолів. Він народився в багатій єврейській родині з роду левитів на Кіпрі, здобув богословську освіту в Єрусалимі, де і познайомився з Савлом, який згодом став апостолом Павлом. Первісне ім'я Варнави було Йосип. Прізвисько ж Варнава, що означає "син розради", він отримав за свою доброту і милосердя.

Звернувшись у християнство, Варнава був одним із перших 70 учнів Христа. Після смерті Ісуса він роздав усю свою власність і цілком присвятив себе поширенню християнства. Довгий час він супроводжував святого апостола Павла в його місіонерських мандрівках, разом вони побували на Кіпрі та в Пергії, багато часу залишалися і проповідували в Антиохії. Останнє відвідування Кіпру Варнава здійснив уже без Павла, куди вирушив разом зі своїм племінником Марком.

Там же на Кіпрі в місті Саламіні він і зустрів свою смерть від рук іудеїв: його вивели за ворота, забили камінням, а потім кинули на багаття. Коли ж пізніше Марк пробрався, щоб його поховати, то виявив тіло Варнави, яке абсолютно не торкнувся вогонь. На місці поховання стали відбуватися чудеса, і воно отримало назву "Місце здоров'я", де багато хворих отримували зцілення. Пізніше там було зведено храм, а мощі святого було перенесено у вівтар.

Іменини: Олександр, Андрій, Богдан, Іван, Марія, Фаїна, Феодосія

Останні новини Чернігівщини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини 13:30

За матеріалами Служби безпеки України, до 12 років позбавлення волі заочно засуджено російського військового Миколу Хачатуряна, причетного до викрадення неповнолітньої дитини.

 Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача

Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача 13:26

Краєзнавчий щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік», який підготували працівники Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових, побачив світ і чекає на зацікавленого читача.

До 15 років позбавлення волі засуджено військовослужбовця, який забезпечував житлом і продуктами військових рф 13:20

За матеріалами ДБР суд ухвалив обвинувальний вирок співробітнику Служби Департаменту охорони об’єктів УДО України. Йому призначено 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна за вчинення державної зради. Також зрадника позбавлено військового звання «майстер-сержант».

Поліцейські Новгород-Сіверщини завітали з гостинцями до малечі на прикордонні 13:14

Ці діти щодня чують звуки вибухів та на собі відчувають всі труднощі військового часу. Маленькі мешканці прикордонних громад області чи не найбільше потерпають від нещадних ворожих обстрілів.

Олександр Ломако привітав зі святом працівників місцевого самоврядування та вручив відзнаки 10:57

Вчора, 7 грудня, з нагоди Дня місцевого самоврядування працівникам Чернігівської міської ради вручили почесні відзнаки міської ради та медалі «За оборону Чернігова».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини