17 травня: Цей день в Україні і в світі
ДЕНЬ 448 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 448 RUSSIAN AGRESSION
17 травня в Україні та світі святкують День народження Інтернету, Всесвітній день електрозв'язку та інформаційного суспільства, Всесвітній день пульмонолога, Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертонією.
У Норвегії - День Конституції. У Таїланді - Свято першої борозни.
Православна церква вшановує мученицю Пелагію Тарсійську.
Ще цього дня:
1916 - У Великій Британії вперше у світі здійснюють перехід на літній час;
1928 - Муссоліні створює в Італії Службу доріг для будівництва перших у світі швидкісних автострад;
1934 - В Аргентині виходить перший номер української газети "Наш клич";
1973 - У Білому домі починаються слухання щодо Вотергейтського скандалу;
1978 - Швейцарська поліція в Лозанні знаходить останки Чарлі Чапліна, викрадені з могили за 11 тижнів до цього;
2000 - У Копенгагені під час фіналу Кубка УЄФА турецький "Галатасарай" після нульової нічиї в основний і додатковий час обіграє лондонський "Арсенал" по пенальті 4:1.
Церковне свято
Цього дня православна церква вшановує мученицю Пелагію Тарсійську. Вона народилася в 3 столітті в Малій Азії, у родині знатних язичників. Дівчина була дуже вродлива і добре освічена, тому імператор Діоклетіан вирішив видати її заміж за свого спадкоємця. Однак, Пелагія прийняла хрещення і відмовилася вступати в шлюб із прийомним сином імператора. Діоклетіан викликав дівчину до себе, а побачивши її красу, захотів зробити її вже своєю дружиною. Пелагія відмовила імператору, за що поплатилася життям.
Іменини: Іван, Кирило, Марія, Микита, Никифор, Микола, Миколай, Пелагея
Останні новини Чернігівщини
«Солодкий бізнес»: відкрити у Ніжині «Жу-жу shop» допоміг грант від служби зайнятості 14:23
Шоколад із мухомором, гінкго білоба, кондицепсом – і все це у м. Ніжині, що на Чернігівщині. Такі нестандартні рішення пропонує своїм клієнтам місцева підприємиця, засновниця крафтового бренду «Жу-жу shop» Оксана Труш.
СБУ та Нацполіція затримали у Чернігові агента фсб, який вчиняв замовні підпали у північних областях України 14:19
Контррозвідка Служби безпеки спільно з Національною поліцією затримали у Чернігові російського агента, який за завданням фсб здійснював підпали об’єктів критичної інфраструктури регіону.
48 фермерів Чернігівщини отримали допомогу на відновлення – як подати заявку 14:16
Програма підтримки сільського господарства від Mercy Corps продовжує працювати на Чернігівщині. У 2025 році 48 фермерів та агропідприємств області отримали фінансову допомогу.
Понад 300 тисяч гривень збитків на будівництві: на Ніжинщині перед судом постануть керівник медустанови та інженер технагляду 14:06
У Ніжинському районі Чернігівщини поліцейські викрили керівника медустанови у причетності до розтрати бюджетних коштів, а також інженера технагляду у службовій недбалості під час проведення будівництва лікарні.
У Чернігові заклали капсулу часу на будівництві житлових комплексів за підтримки Данії 14:04
У Чернігові розпочинається великий будівельний проєкт зі зведення багатоквартирного житла соціального призначення, що фінансує Фонд GAU Данії.