7 травня - цей день в Україні та в світі
ДЕНЬ 438 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 438 RUSSIAN AGRESSION
7 травня відзначають Міжнародний день планетаріїв.
В Угорщині та Литві - День матері, День благословення велосипедів у США, День людини моря в Португалії.
Івано-Франківськ святкує 361 день народження.
Православна церква вшановує пам'ять святого Євсевія.
Цього дня, 1995 року Національний банк України випустив монету вартістю 200 тисяч карбованців, 2016-го, у Полтаві відкрили перший у світі повноцінний пам'ятник гетьману Івану Мазепі.
Ще цього дня:
1945 - О 2.41в Реймсі, у штаб-квартирі генерала Дуайта Ейзенхауера було підписано акт про безумовну капітуляцію Німеччини;
1946 - У Токіо засновано компанію "Токіо цусін когьо" ("Токійська компанія телезв'язку"), згодом - "Sony";
1954 - Уряди США, Франції та Великої Британії відмовилися прийняти СРСР у члени НАТО;
1956 - Міністр охорони здоров'я Великої Британії відмовився розпочати кампанію боротьби із курінням, заявивши, що він не впевнений у його шкоді.
Міжнародний день планетаріїв
Міжнародний день планетаріїв відзначають щорічно у багатьох країнах світу. Це свято має європейське "коріння", вперше його провели в Італії 1990 року за ініціативи Асоціації італійських планетаріїв.
Спочатку Міжнародний день планетаріїв проводили в найближчу неділю перед днем весняного рівнодення, пізніше дату святкування було призначено на другу неділю березня. Але у 2023-2025 роках дату святкування вирішено перенести на 7 травня, щоб її можна було прив'язати до знаменної дати в історії планетаріїв: початку регулярної роботи першого планетарію в Німецькому музеї в Мюнхені 7 травня 1925 року.
Статус міжнародного День планетаріїв набув 1994 року, коли його підтримали французькі планетарії. А вже за рік це свято стало відзначатися ще в Бельгії, Польщі, Словаччині, Україні та Чехії. Нині проведення Дня підтримується Міжнародним товариством планетаріїв.
Церковний календар
У християнському іменослові згадується кілька святих Євсевіїв. Найвідоміші серед них - мученик Євсевій, який жив у 1 столітті; Євсевій Нікомидійський, страчений імператором Діоклетіаном на початку 4 століття; преподобний Євсевій Пустельник, який став відлюдником у 4 столітті.
Іменини: Олексій, Валентин, Єлизавета, Інокентій, Євсей, Йосип, Леонтій, Микола, Сава, Сергій, Фома.
Останні новини Чернігівщини
Через ворожі атаки поранені троє людей: поліція Чернігівщини документує воєнні злочини росіян 09:46
Упродовж доби ворог продовжував атакувати Чернігівську область безпілотниками. Наразі відомо про трьох постраждалих мирних людей.
57 ветеранів із Чернігівщини зможуть придбати власне житло за кошти держсубвенції 09:44
Днями Кабмін затвердив розподіл субвенції на житло за програмою Мінветеранів. Для Чернігівської області передбачено майже 154 мільйони гривень. Це дасть змогу 57 ветеранам з області придбати власні оселі. Мова йде про захисників з І-ІІ групами інвалідності.
19 травня: цей день в Україні і світі 08:42
День 1546 Російська агресія - Day 1546 Russian aggression
Надзвичайні події в області за останню добу 10:48
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 4 пожежі.