19 квітня: Цей день в Україні та в світі
ДЕНЬ 420 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 420 RUSSIAN AGRESSION
19 квітня у світі відзначають День проліска, День велосипеда, День власників домашніх тварин, День поезії та творчого мислення, День сушіння білизни на мотузці та День часнику.
У Польщі - День пам'яті жертв Голокосту, у США - День рисових кульок, у Бразилії - День армії.
Православна церква вшановує пам'ять мучеників Євтихія та Єремії.
Ще цього дня:
1917 - Всеукраїнський національний конгрес визнав Центральну Раду вищим органом влади в Україні;
1941 - Сенат США ухвалив резолюцію про підтримку ідеї створення держави в Ізраїлі;
1943 - Указом Президії Верховної Ради СРСР запроваджено каторжні роботи для т. зв. "помічників окупантів";
1999 - У Берліні відбулося офіційне відкриття Рейхстагу як нового місця засідань парламенту Німеччини;
2000 - У Румунії поблизу села Рошія-Монтане відкрили найбільше в Європі родовище золота (до 300 т золота і 1600 т срібла), розробки заблоковані парламентом після масових протестів з екологічних, історико-культурних і туристичних міркувань;
2005 - Бенедикт XVI став 265-м Папою Римським.
День проліска
День проліска походить із Англії, де був заснований у 1984 році.
Взагалі у світі, залежно від кліматичної зони, проліски зацвітають від січня до квітня. У Великій Британії їхнє цвітіння припадає на середину квітня, тому свято було приурочене до цього періоду - початку весни і теплих сонячних днів, а сьогодні стало улюбленим і в інших країнах.
В Англії проліски - надзвичайно популярні квіти. Існує думка, що це пов'язано зі старовинним англійським повір'ям, яке свідчить, що проліски, посаджені навколо будинку, вбережуть його мешканців від злих духів. Але насамперед проліски - це перші квіти, які з'являються після зимових холодів і відповідно символізують початок весни, перемогу тепла над холодом і дарують надію на краще. Вони прикрашають багато міських клумб, а їхньому розведенню в Сполученому Королівстві приділяється стільки ж уваги, скільки, наприклад, розведенню тюльпанів у Голландії.
Церковне свято
Цей день дістав назву на честь двох святих - архієпископа Константинопольського Євтихія, який жив у 6 столітті, і мученика Єремія, який загинув за віру в 3 столітті.
Іменини: Григорій, Веремій, Іван, Мефодій, Павло, Петро, Севастян, Яків
Останні новини Чернігівщини
Утвердження української національної та громадянської ідентичності: на чому фокусується Чернігівщина 16:21
Перше цього року засідання Координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності провів днями заступник голови ОДА Іван Ващенко.
«Іноді люди просто не знають, з чого почати»: як працює фахівчиня із супроводу ветеранів та ветеранок Світлана Улянченко на Чернігівщині 15:40
Повернення з фронту — це початок нового етапу, у якому поруч із відновленням життя з’являється багато практичних питань: оформлення документів, отримання статусу, доступ до лікування, соціальних гарантій і виплат.
Як на Чернігівщині впроваджують реформу шкільного харчування 15:17
На Чернігівщині триває активна фаза впровадження обласної програми реалізації Стратегії реформування системи шкільного харчування на період до 2027 року, ініційованої Першою леді Оленою Зеленською
На Прилуччині поліцейські вилучили у зловмисника масштабні схрони з арсеналом зброї, боєприпасів та вибухівки 14:37
Оперативники та слідчі Прилуцького районного відділу поліції спільно з колегами управління карного розшуку та співробітниками відділу оперативно-пошукової роботи Північно-Центрального міжрегіонального управління Міністерства Юстиції викрили місцевого мешканця, причетного до незаконного обігу боєприпасів, та вилучили із трьох облаштованих ним схронів значний арсенал зброї: ящики з набоями до автоматичної зброї, гранатомети та тротилові шашки.
Від бізнесу до екології: про ключові напрямки соціально-економічного розвитку Чернігівщини – з профільним міністром 14:06
Економічні потреби регіону, працевлаштування ветеранів, агропромисловість, природоохоронні заходи – ключові теми робочої зустрічі команди ОВА з Олексієм Соболевим, міністром економіки, довкілля та сільського господарства України.