Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 8 липня, 15:57:49

12 квітня: Цей день в Україні та в світі

12.04.2023   11:15Агенцiя

ДЕНЬ 413 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 413 RUSSIAN AGRESSION

12 квітня відзначають Всесвітній день авіації і космонавтики, Міжнародний день польоту людини в космос, Всесвітній день дій у сфері військових витрат, Міжнародний день безпритульних дітей.
В Україні - День працівників ракетно-космічної галузі, День Скаута.

Православна церква вшановує пам'ять святого Івана.

День Скаута в Україні
Щорічно 12 квітня Україна відзначає День скаута. Подію започаткували 28 березня 2008 року.
Скаутський рух з’явився у 1907 році завдяки британцю Роберту Бейдену-Павеллу, який створив табір скаутів і розробив теорію скаутингу.
В Україні скаутинг став популярним у 1911 році. Національна організація отримала назву "Пласт", а скаутів назвали пластунами – як колись козаків Запорізької Січі, що займалися розвідкою.
26 жовтня 2007 року було створено Національну організацію, яка представляє нашу країну на світовому скаутському просторі.

День працівників ракетно-космічної галузі
День працівників ракетно-космічної галузі – подія, започаткована Леонідом Кучмою 13 березня 1997 року.
Метою свята є вдячність працівникам української космонавтики за старанну працю у створенні техніки, проведенні наукових досліджень тощо. Адже саме українцям належить ідея міжпланетних перельотів й розвинення ракетної теорії.
Перший український космонавт - Леонід Каденюк, який відправився у космос 19 листопада 1997 року.

Міжнародний день польоту людини в космос
Свято започаткували на честь першого польоту в космічний простір, який відбувся у 1961 році. Подію започаткувала Організація Об’єднаних Націй 7 квітня 2011 року.
Юрій Гагарін, космонавт із СРСР, був першою людиною, котра облетіла Землю за орбітою. Загалом політ тривав 108 хвилин, назва космічного корабля – "Восток-1".

Всесвітній день дій у сфері військових витрат
12 квітня кожного року відзначається Всесвітній день дій у сфері військових витрат. Подію започаткував Інститут міжнародних досліджень спільно з Міжнародним бюро миру.
Таке свято має за мету збільшення поінформованості суспільства щодо кількості грошових витрат на збройні сили.

Ще цього дня:
1903 — У Великій Британії почала діяти міська служба омнібусів;
1908 — Український студент Мирослав Січинський на знак протесту проти шовінізму польських урядовців вбив намісника Галичини графа Анджея Потоцького;
1934 — У Нью-Йорку опубліковано роман Френсіса Скотта Фіцджеральда "Ніч лагідна";
1945 — Віцепрезидент Гаррі Трумен склав присягу президента і став 33-м лідером Сполучених Штатів Америки;
1955 — Вакцина від поліомієліту, розроблена доктором Джонасом Солком, оголошена безпечною та ефективною;
1961 — Космічний корабель "Восток-1" з Юрієм Гагаріним на борту, здійснив перший політ у космос;
1970 — На сцені Національної опери України дав свій перший концерт Оркестр Народних Інструментів України;
1981 — З космодрому на мисі Канаверал (штат Флорида) здійснено запуск першого у світі пілотованого повітряно-космічного апарату багаторазового використання "Колумбія";
1992 — У Марн-ла-Валле під Парижем відкрився Євродиснейленд;
1999 — Президент Сполучених Штатів Америки Білл Клінтон обвинувачений у нешанобливому ставленні до суду після "зумисних неправдивих свідчень" під час громадського розгляду справи стосовно сексуальних домагань;
2014 — Захоплення міського управління МВС у місті Слов'янськ російським диверсійним загоном під керівництвом Ігоря "Стрєлкова" Гіркіна.

Церковне свято
День Святого Івана
12 квітня у церковному календарі - день пам'яті Івана Ліствичника - християнського богослова, візантійського філософа, ігумена Синайського монастиря. Він є автором великого богословського твору, званого "Ліствицею", за яким і отримав прізвисько Ліствичника.
У цей день випікали спеціальні обрядові печива, які називалися драбинками. Кожне таке печиво віддавали члену сім’ї – вважалося, що якщо з’їси його, то будеш здоровим весь рік. Також наші предки вірили, що в майбутньому житті людина, яка з’їла "драбинку", зможе зійти на небо і потрапити в рай.

Іменини: Пантелеймон, Зосима, Софрон, Захар, Сава, Іван.

Останні новини Чернігівщини

Де робити, аби добре заробити? 15:34

Відповідь на це запитання знають у службі зайнятості. На початок липня у базі вакансій обласної служби зайнятості налічувалось близько двох тисяч пропозицій від роботодавців області. І серед них є ті, хто навіть у воєнний стан готовий платити працівникам високу заробітну плату. В ТОП-10 високооплачуваних вакансій регіону увійшли:

Найкраще знають математику: що відомо про результати учасників НТМ 15:09

В основних сесіях національного мультипредметного тесту на Чернігівщині взяли участь 7 259 осіб. Явка становить 93,2%.

Виробники переробної промисловості можуть отримати до 16 млн грн гранту на відновлення після обстрілів у межах політики програми «Зроблено в Україні» 14:43

Кабінет Міністрів України на засіданні 7 липня 2025 року затвердив нову редакцію Порядку реалізації програми «Гранти для переробних підприємств». В межах програми запроваджено новий напрям – гранти на відновлення виробничих потужностей для переробних підприємств, які постраждали від збройної агресії росії. Тепер вони можуть отримати до 16 млн грн на закупівлю, доставку та монтаж обладнання.

У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 14:10

Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 35-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння грошима пенсіонерки в Чернігові.

Рада ветеранів при Чернігівській ОДА: завершено прийом заяв 13:38

На Чернігівщині триває формування оновленого складу Ради ветеранів при обласній державній адміністрації.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини