Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 16 липня, 01:54:22

18 березня: Цей день в Україні та в світі

20.03.2023   10:44Агенцiя

ДЕНЬ 388 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 388 RUSSIAN AGRESSION

18 березня в Україні відзначають День працівника податкової та митної справи.
У світі - День Паризької комуни, Міжнародний день переробки вторсировини, у США - День біодизеля.
Православна церква вшановує пам'ять священномученика Конона Мандонського (Памфілійського).

День Паризької комуни
Паризькою комуною називали революційний уряд, сформований у Парижі під час революційних подій 1871 року. Після встановлення перемир'я між Францією та Пруссією під час Франко-прусської війни в Парижі почалися заворушення, які переросли в революцію.
У результаті революції було встановлено самоврядування, яке тривало з 18 березня до 28 травня 1871 року. Очолювали Паризьку комуну представники партій соціалістів і анархістів. Лідери обох течій проголосили Паризьку комуну першим зразком диктатури світового пролетаріату.

Ще цього дня:
1913 - У Львові створено військове товариство "Січові стрільці";
1946 - У Вашингтоні свою роботу розпочав "Світовий банк";
1962 - Укладено Евіанські угоди, за якими Алжир отримує незалежність від Франції та закінчується колоніальна війна;
1974 - Більшість членів ОПЕК припиняють ембарго на постачання нафти до країн Європи, США та Японії, що було причиною першої та найтяжчої нафтової кризи.
1992 - Парламент Фінляндії погоджується на вступ країни до ЄС;
1994 - У Вашингтоні представники Боснії-Герцеговини та Хорватії підписують федеративний договір;
1999 - Югославія відмовилася схвалити план мирного врегулювання косовського конфлікту на переговорах у Рамбуйє (Франція);
2004 - Верховна Рада ухвалила Цивільний процесуальний кодекс України;
2014 - Анексія Криму Росією. В Україні через агресію РФ оголошено першу хвилю часткової мобілізації;
2018 - У річницю анексії Криму Путін обраний на 4-й президентський термін за результатами виборів Президента Росії;
2022 - було розпочато бої за Азовсталь.

Церковне свято
18 березня в церковному календарі - день пам'яті святого Конона Мандонського. Народився він приблизно в III столітті в Назареті. У ті часи правив імператор Децій Траян. Життя Конона проходило в Памфілійському місті Мандоні. З молодих років чоловік обзавівся невеликим городом і вживав у їжу тільки те, що виростив сам. Серед людей прославився як дуже добра людина.
Коли в місті з'явився новий намісник Публій, він наказав прибрати всіх християн. На суді Конона поставили перед вибором: відмовитися від Бога і принести пожертвування ідолам або померти. Святий відповів, що не залишить Господа. За це його піддали страшним тортурам, від яких він помер.

Іменини: Андрій, Кирило, Костянтин, Юрій, Марк, Іван, Федір, Іраїда, Раїса.

Останні новини Чернігівщини

Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23

14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.

У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41

Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.

За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07

Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.

Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35

13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".

Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11

Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини