Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 5 липня, 20:30:07

14 березня: Цей день в Україні та в світі

14.03.2023   09:46Агенцiя

ДЕНЬ 384 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 384 RUSSIAN AGRESSION

14 березня в Україні - День українського добровольця, в Естонії - День рідної мови, у Великій Британії - День юриста, в Японії - Білий день, у США - День картопляних чіпсів.

Ще сьогодні відзначають День числа Пі, Міжнародний день річок (Міжнародний день дій проти гребель) і День метеликів.

Православна церква вшановує пам'ять преподобної мучениці Євдокії.

День українського добровольця
Щорічно в Україні відзначають День українського добровольця. Відповідну постанову було ухвалено Верховною Радою 17 січня 2017 року.
Саме цього дня 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці з метою формування першого добровольчого батальйону для захисту України від російської збройної агресії.
13 квітня 2014 року було ухвалено рішення про початок антитерористичної операції на сході України. Бійці добровольчих батальйонів взяли активну участь у першому етапі її проведення і не допустили просування противника вглиб материкової України.

Міжнародний день річок (Міжнародний день дій проти гребель)
14 березня в багатьох країнах відзначають Міжнародний день річок, який раніше мав назву Міжнародний день боротьби проти гребель, за річки, воду і життя. Також він відомий у світі і як "Міжнародний день дій проти гребель", який з'явився в календарі екологічних дат за ініціативи американської громадської організації "Міжнародна мережа річок".
У березні 1997 року в бразильському місті Куритиба, відбулася Перша міжнародна конференція проти будівництва великих гребель, яка підтримала заснування нового свята і постановила "відзначати день боротьби з греблями на захист Річок, Води і Життя щорічно 14 березня". Девізом Дня стали слова: "За річки, воду і життя!". Конференція, що об'єднала громадськість 20 країн, поставила важливе завдання: виробити демократичні методи управління басейнами річок. У своєму зверненні делегати навели такі цифри: за останні півстоліття до 60 мільйонів людей були змушені покинути рідні місця через будівництво гребель, і майже півмільйона квадратних кілометрів родючих земель і лісів було затоплено. Тож учасники конференції закликали оцінити ризики і можливі наслідки прориву великих гребель і те, до яких можливих жертв і руйнувань це може призвести.

Міжнародний день числа "Пі"
День числа пі - неофіційне свято, яке відзначають любителі математики на честь математичної константи - числа пі.
Це свято придумав 1987 року фізик із Сан-Франциско Ларрі Шоу, який помітив, що в американській системі запису дат (місяць/число) дата 14 березня - 3/14 - і час 1:59:26 збігається з першими розрядами числа π = 3,1415926...
Зазвичай святкують о 1:59:26 дня (у 12-годинній системі), але ті, хто дотримується 24-годинної системи, вважають, що в цей момент час 13:59, і вважають за краще відзначати свято вночі.
Цього дня виголошують хвалебні промови на честь числа π, його ролі в житті людства, малюють антиутопічні картини світу без π, печуть і їдять "пи-ріг" ("Pi pie") із зображенням грецької літери "пі" або з першими цифрами самого числа, п'ють напої та грають в ігри, що починаються на "пі", розв'язують головоломки і загадки, водять хороводи навколо предметів, пов'язаних із цим числом.

Примітно, що цього ж дня народився Альберт Ейнштейн - творець теорії відносності, а також помер Стівен Гокінг.

Ще цього дня:
1914 - Льотчик Петро Нестеров і механік Руденко здійснили перший авіапереліт із Києва до Одеси;
1923 - Рада Послів держав Антанти ухвалила остаточне рішення про приєднання Східної Галичини та Західної Волині до Польщі, визнавши їхню анексію;
1939 - Проголошено Першу словацьку республіку; розпалася спільна держава чехів і словаків;
1939 - Угорщина почала війну проти Карпатської України;
1958 - Сертифіковано перший золотий диск у музичній індустрії;
1990 - У Львівській області у Стрию, першому з українських міст, підняли національний символ - прапор України;
2014 - У Харкові на Римарській вулиці стався перший у російсько-українській війні бій із застосуванням вогнепальної зброї;
2014 - Перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці з метою формування першого добровольчого батальйону для захисту України від російської збройної агресії.

Церковне свято
14 березня - День преподобної мучениці Євдокії. Вона змогла покаятися у скоєних гріхах під впливом віри в Христа, після чого вирішила присвятити себе Богу. У нагороду отримала дар зцілювати хвороби та воскрешати померлих.

Іменини: Антоніна, Євдокія, Антон, Нестор, Домна, Никифор, Агапій, Давид, Мар'яна.

Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі

4 липня цей день в Україні і світі 07:48

ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини