Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 21:00:45

26 лютого - цей день в Україні та в світі

26.02.2023   10:05Агенцiя

ДЕНЬ 368 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 368 RUSSIAN AGRESSION

26 лютого в Україні відзначають День кримського спротиву російській окупації, у Кувейті – День визволення.

Православна церква – Прощена неділя, вшанування пам'яті святого Мартиніана.

У світі - день неквапливості і день народження мікроба (у 1878 році в науці заповаджено термін "мікроб").

День опору окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя

День опору окупації Криму – пам'ятна дата, встановлена у 2020 році на честь проведення мітингу кримських татар та українців у 2014 році у Сімферополі на підтримку територіальної цілісності України та проти позачергової сесії Верховної Ради Криму.

Всесвітній день неквапливості

6 лютого відзначається оригінальне свято – День неквапливості (або День повільності), яке дотепер набуло статусу міжнародного дня.

Ідея започаткування такого свята належить італійцям. Саме вони – дуже активний та емоційний народ – вперше відзначили День неквапливості у 2007 році, з метою спокійної насолоди життям у кожен його неповторний момент. Це й не дивно – у наш вік швидкостей і прогресу багато хто забуває про приємні щоденні дрібниці, улюблені заняття і взагалі про якість життя.

Ініціаторами Дня виступила італійська асоціація "Мистецтво повільно жити", яка зробила його гаслом слова: "Не поспішай і насолодися моментом".

У науці виник термін "мікроб".

Вперше мікроорганізми були відкриті понад 250 років тому, у 17 столітті, коли з'явилася можливість спостерігати їх за допомогою оптичних приладів, що давали збільшення у 160-200 разів.

Великий внесок у науку про мікроби зробив відомий французький вчений Луї Пастер. А слово "мікроб" придумав філолог і філософ Еміль Літтре, автор фундаментального "Словника французької мови".

Саме до нього звернувся французький учений Шарль Седійо і попросив Літтре підібрати відповідну назву мікроорганізмів. Літтре знайшов чудове слово "мікроб" (фр. microbe, від грец. μικρός - малий і βίος - життя). Цей факт зафіксовано у листі, надісланому філологом 26 лютого 1878 року.

День визволення Кувейту

День визволення від іракської окупації відзначає Кувейт. Від 1991 року, відзначається як офіційне національне свято.

Прощена неділя

Прощена неділя — остання неділя перед Великим постом. Цього дня в церквах на літургії читається Євангеліє з частиною Нагірної Проповіді, де йдеться про прощення образ ближнім, без чого ми не можемо отримати прощення гріхів від Отця Небесного, про піст і про збирання небесних скарбів.

Згідно з цим Євангельським читанням, християни мають благочестивий звичай просити в цей день один у одного прощення гріхів, відомих і невідомих образ і вживати всіх заходів до примирення з ворогуючими. Причому роблять це щиро від щирого серця.

Тому цю неділю заведено називати Прощеною. Це перший крок на шляху до Великого посту.

Мартиніанів день

Святий Мартиніан - християнський святий, який жив у 4-5 століттях у Палестині. За переказами, він був пустельником, затворницьке життя почав уже у 18 років. Якась жінка на ім'я Зоя намагалася спокусити його. Щоб встояти перед домаганнями, Мартиніан став голими ногами у вогонь. Цим вчинком він навернув Зою до Бога.

Мартиніана вважають приборкувачем пристрастей.

Іменини: Анна, Артемій, Василь, Віра, Володимир, Гаврило, Євген, Зоя, Іван, Ірина, Михайло, Микола, Павло, Світлана, Тимофій.

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини