24 січня: Цей день в Україні та в світі
ДЕНЬ 335 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 335 RUSSIAN AGRESSION
24 січня у світі відзначають Міжнародний день освіти та Міжнародний день ескімо.
В Україні – День зовнішньої розвідки, на Кіпрі – День пам'яті святого Неофіта
Православна церква вшановує пам'ять останнього імператора Риму — Феодосія Великого, який наприкінці 5 століття законодавчо заборонив язичницькі культи.
Ще цього дня в 1606 році офіційно оголошено про перенесення столиці Іспанії з Вальядоліда до Мадрида, а в 1935 році у продажу з'явилося перше банкове пиво.
У цей день:
1907 – В Англії організовано перший скаутський загін;
1923 - У Харкові створено літературну спілку "Гарт";
1935 - В американському місті Річмонд надійшла в продаж перша партія банківського пива під назвою "Пінне пиво Крюгера";
1966 - Індіра Ганді стала третім прем'єр-міністром Індії;
1976 - Відбулася одна з найбільших у XX ст. катастроф танкерів-гігантів: поблизу берегів Франції сів на мілину танкер Olympic Bravery, який за три тижні розколовся навпіл;
1984 - У США в продажу за ціною 2495 доларів з'явилися перші комп'ютери "Макінтош", що використовували графічний інтерфейс користувача і комп'ютерну мишу, замість стандартного на той момент інтерфейсу командного рядка;
1986 – Американський космічний апарат "Вояжер-2" став першим штучним об'єктом, що досяг Урана, пройшовши від нього на відстані близько 100 тис. км;
1992 – Королівство Нідерланди, Королівство Лесото, Республіка Малі, Республіка Кабо-Верде визнали незалежність України;
1992 – Україна встановила дипломатичні відносини з Австрією та Францією;
2010 – Фантастичний бойовик "Аватар" Джеймса Кемерона, знятий у форматі 3D, став найбільш касовим фільмом в історії;
2015 – Російські терористи "ДНР" обстріляли з "градів" Маріуполь, у результаті загинули 30 людей.
Іменини: Федот, Феодосій, Михайло, Степан, Терентій, Федір, Агапій.
Останні новини Чернігівщини
Ворог атакував відновлений Михайло-Коцюбинський ліцей: заступниця голови ОДА оглянула масштаби руйнувань 12:45
12 червня вночі атаки ворога зазнало селище Михайло-Коцюбинське – там чули 4 вибухи. Внаслідок удару російської армії суттєві пошкодження отримала нещодавно відновлена будівля місцевого ліцею.
Навіть краплинка крові рятує життя: в обласній дитячій лікарні відзначили донорів Чернігівщини 11:41
Всесвітній день донора крові відзначається щорічно 14 червня. Сьогодні, напередодні свята, в Чернігівській обласній дитячій лікарні дякували тим, хто свідомо та самовіддано ділиться своєю кров'ю задля порятунку інших.
Довічне позбавлення волі: у Чернігові суд виніс вирок обвинуваченому у вбивстві двох інструкторів у навчальному центрі 11:06
Чернігівський районний суд визнав винним курсанта у вчиненні умисного вбивства двох інструкторів-військовослужбовців та пораненні ще одного, призначивши йому покарання у вигляді довічного позбавлення волі.
У День Сил безпілотних систем Президент відзначив досвід України у застосуванні технологій та закликав пам'ятати, якою ціною він здобувається 10:29
У День Сил безпілотних систем ЗСУ Президент України вручив орден «Золота Зірка» рідним загиблого Героя України, молодшого лейтенанта Андрія Михна – уродженця Чернігівщини, який служив у складі 414-ї окремої бригади ударних безпілотних авіаційних систем «Птахи Мадяра».
Школярки з Бахмача стали чемпіонками України у Всеукраїнських шкільних лігах «Пліч-о-пліч» 10:14
Команда дівчат із Бахмацького закладу загальної середньої освіти №5 виборола титул чемпіонок України з масового футболу серед учениць 5–9 класів у фінальному етапі Всеукраїнських шкільних ліг «Пліч-о-пліч», який відбувся у Києві.