5 січня - цей день в Україні та в світі
ДЕНЬ 316 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 316 RUSSIAN AGRESSION

5 січня – Міжнародний день бойскаута і Міжнародний розвантажувальний день.
У США – День птахів, в Індії – День народження гуру Гобінда Сінгха, в Англії – Дванадцята ніч, у Сербії та Чорногорії – народне свято Тунцидан.
Православна церква вшановує пам'ять десяти святих мучеників Критських.
У 2019 році, 5 січня, Вселенський патріарх Варфоломій підписав у Стамбулі томос про автокефалію Православної церкви України.
Міжнародний день бойскаута
Засновником скаутського руху вважають англійський генерал-майор у відставці Роберт Баден-Павелл. У 1907 році він організував перший скаутський табір на острові Броунсі. Ідея якого полягала в тому, щоб навчити підлітків мислити самостійно та виживати у важких умовах.
Міжнародний день скаутів включено до календаря святкових дат з 1910 року, коли скаутський рух був визнаний королівською хартією. Девізом скаутських організацій став заклик: "Будь готовий!", а емблемою – трипелюсткова лілія.
День народження гуру Гобінда Сінгха в Індії
Свято відзначають у громадах сикхів на честь гуру Гобінда Сінгха – десятого та останнього гуру, який заклав основи майбутньої Сикської держави.
Дванадцята ніч
Християнське свято в Англії, яке відзначають із 5 на 6 січня. Він завершує так звані Дванадцять днів Різдва: від Різдвяного Святвечора до Хрещенського.
Тунцидан у Сербії та Чорногорії
Народне свято Тунцидан відзначають за два дні до православного Різдва (Божича).
Цього дня заведено забивати порося, яке готуватимуть наступного дня, а подаватимуть на Різдво. Також господині замішують тісто для святкового пирога, який пектимуть на Святвечір. Згідно з поширеною думкою, цього дня нічого не можна давати з дому, а також карати дітей.
Церковне свято
Православна церква вшановує пам'ять десяти святих мучеників Критських: Феодула, Саторнина, Євпора, Геласія, Євникіана, Зотика, Помпія, Агафопуса, Василида та Євареста, а також преподобного Ніфонта, єпископа Кіпрського.
Десять мучеників постраждали на Криті близько 250 року за часів гонінь Римського імператора Декія. Їх піддавали тортурам і приниженням протягом 30 днів, змушуючи зректися Христа, але вони перенесли всі катування, славлячи Господа.
У результаті всі вони були страчені.
Іменини: Павло, Макар, Наум, Василь, Іван, Давид.
Останні новини Чернігівщини

Експорт української сосни на 2,8 млн грн: на Чернігівщині судитимуть трьох контрабандистів 18:27
Прокурорами Спеціалізованої екологічної прокуратури (на правах відділу) Чернігівської обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно трьох жителів Чернігівської області за фактами контрабанди лісоматеріалів, підроблення офіційних документів, вчинених за попередньою змовою групою осіб, легалізації майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 2 ст. 201-1, ч. 3, 4 ст. 358, ч. 1 ст. 209 КК України).

Небезпечні ситуації та потреба у підтримці: прокурори та поліцейські провели низку профілактичних заходів для дітей та молоді 18:24
Ювенальними прокурорами органів Чернігівської обласної прокуратури спільно з представниками поліції та психологами проведено навчально-профілактичні заходи серед учнів навчальних закладів міста та області.

Для внутрішньопереміщених осіб впроваджується послуга довготривалого медсестринського догляду 18:19
В умовах сьогодення дедалі більше переселенців, особливо людей старшого віку та осіб з хронічними захворюваннями, потребують постійного догляду, медичного спостереження та безпечних умов проживання.
У Чернігові під час дронової атаки 12 жовтня поранено п’ятьох цивільних 11:21
Протягом минулої доби ворог 36 разів обстрілював Чернігівщину. Під атаками – 23 населені пункти. Більшість обстрілів – переважно FPV-дрони та скиди з БпЛА у прикордонні. Також армія рф застосовувала ударні дрони різних модифікацій.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:14
Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 2 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.