Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 23 листопада, 03:13:37

25 листопада: Цей день в Україні та в світі

25.11.2022   09:06Агенцiя

ДЕНЬ 275 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 275 RUSSIAN AGRESSION

25 листопада – Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками, Всесвітній день інформації, День без покупок та Чорна п'ятниця.

У Боснії та Герцеговині – День державності, в Естонії – Кадрін день.

Православна церква вшановує пам'ять святителя Івана Милостивого, патріарха Олександрійського.

Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок
Генасамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок та запропонувала урядам, міжнародним організаціям та неурядовим організаціям влаштовувати цього дня заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до цієї проблеми.
Біла стрічка – це символ проти всіх форм насильства над жінками, збереження материнства, а також використовується у всіх схожих випадках.
Окремою великою темою є і насильство в сім'ї, від якого страждає чимало жінок. Цим питанням опікується дедалі більше правозахисних організацій, які закликають усіх жертв насильства звертатися за допомогою, а не терпіти біль та приниження.

Історія дня: у 1961 році в Домініканській Республіці за наказом Рафаеля Трухільо були по-звірячому вбиті три сестри Мірабал, які були політичними активістками.

Ще цього дня:
1867 - Альфред Нобель запатентував динаміт;
1905 - У Лубнах вийшов перший номер газети "Хлібороб" українською мовою;
1992 - Кабінет Міністрів України ухвалив постанову "Про випуск в обіг приватизаційних майнових сертифікатів"

Церковне свято
25 листопада православна церква вшановує пам'ять святителя Івана Милостивого, патріарха Олександрійського.
Святитель народився на Кіпрі у родині знатного вельможі Епіфанія.
За бажанням батьків Іван одружився, у нього народилися діти. Коли дружина та діти святого померли, він прийняв чернечий чин.
Його духовні праці зробили його відомим, тому імператор Іраклій та все духовенство ублагали святого Івана зайняти патріарший престол в Олександрії.
Головною своєю справою святитель вважав милостиню і благодіяння всім нужденним. Усім нещасним святитель давав щоденне безоплатне харчування. Двічі на тиждень, у середу і п'ятницю, він виходив до дверей патріаршого собору і, сидячи на паперті, приймав усіх, хто його потребував.
Незадовго до смерті святий Іван через хворобу залишив свою кафедру і поїхав на острів Кіпр.

Іменини: Іван, Микола, Катерина.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівські гімнастки вибороли перемоги на чемпіонаті області та сформували збірну для участі в чемпіонаті України 14:50

31 жовтня до 01 листопада у Чернігові відбувся чемпіонат Чернігівської області з художньої гімнастики, який традиційно зібрав найсильніших спортсменок регіону.

«єРобота»: переселенка та ветеранка із Запоріжжя відкрила з нуля бізнес у Чернігові

«єРобота»: переселенка та ветеранка із Запоріжжя відкрила з нуля бізнес у Чернігові 14:48

Наталя Буц переїхала до Чернігова із Запоріжжя півтора роки тому. Вона – учасниця бойових дій, медикиня з багаторічним досвідом, а ще – сильна та цілеспрямована жінка.

Прокурором у судовому порядку доведено незаконність привласнення та забудови прибережної захисної смуги у місті Чернігові

Прокурором у судовому порядку доведено незаконність привласнення та забудови прибережної захисної смуги у місті Чернігові 12:43

Рішенням Деснянського районного суду міста Чернігова задоволено позовні вимоги обласної прокуратури в інтересах Чернігівської міської ради до приватної особи про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою площею 1200 кв. м, яка розташована на території обласного центру у межах прибережної захисної смуги річки Десна.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:41

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 4 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

Одинадцять років ув’язнення: на Чернігівщині суд виніс вирок двом підозрюваним у розбійному нападі на пенсіонерів

Одинадцять років ув’язнення: на Чернігівщині суд виніс вирок двом підозрюваним у розбійному нападі на пенсіонерів 12:39

Згідно з вироком суду, зловмисників визнано винними у скоєнні розбійного нападу та призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на 11 років.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини