Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 21:39:26

17 листопада: Цей день в Україні та в світі

17.11.2022   07:50Агенцiя

ДЕНЬ 267 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 267 RUSSIAN AGRESSION

17 листопада – в Україні та в світі відзначають День студента, Всесвітній день боротьби проти хронічної обструктивної хвороби легень, Міжнародний день філософії, Всесвітній день недоношених дітей, у Чехії та Словаччині – День боротьби за свободу та демократію.

Православна церква вшановує пам'ять святих мучеників Нікандра єпископа Мирського та Єрмея (пресвітера), пам'ять преподобного Іоанніка Великого.

Всесвітній день боротьби проти хронічної обструктивної хвороби легень
Проводиться щорічно у середу другого чи третього тижня листопада за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, із 2002 року.
Хронічна обструктивна хвороба легень –назва низки захворювань, у яких спостерігається стійке порушення руху повітряного потоку з легень. Використовувані раніше терміни "хронічний бронхіт" і "емфізема" не вживаються, їх об’єднали терміном ХОХЛ.
Основні причини розвитку хвороби – куріння, тютюновий дим, забруднення повітря, контакт із випарами хімічних речовин.

Міжнародний день студентів
День був заснований у 1941 році на міжнародній зустрічі студентів країн, які боролися проти фашизму, що проходила в Лондоні (Велика Британія), але розпочався з 1946 року. Дату встановили на згадку про чеських студентів-патріотів, які в 1939 році разом із викладачами вийшли на вулиці міста, на знак протесту проти нацистської окупації, але були заарештовані та розстріляні чи відправлені до концтаборів.

Ще цього дня:

1913 – Панамським каналом проходить перше судно;
1948 – Введено в експлуатацію газопровід Дашава – Київ, діаметром 500 мм та завдовжки 509 км. Офіційний день заснування "Київтрансгазу";
1959 - Південноафриканська компанія "Де Бірс", Йоганнесбург, починає виготовлення штучних діамантів;
1964 – Велика Британія заявляє про свій намір заборонити експорт зброї до Південної Африки;
1966 - У ніч з 16 на 17 листопада 1966 р. зареєстрований найбільший метеорний дощ: метеори потоку Леонідів (з'являються регулярно кожні 33,25 року) було видно на небі між східною частиною СРСР і західною частиною Північної Америки;
1989 - Поліція розігнала студентську демонстрацію в Празі, присвячену 50-річчю протестів проти нацистської окупації 1939 року. З цього фактично почалася "оксамитова революція", яка скинула комуністичну владу в Чехословацькій Соціалістичній Республіці;
1989 – Беназір Бхутто обрали прем'єр-міністром Пакистану;
1994 – Верховна Рада України скасувала Декларацію про суверенітет Криму (Постанова ВРУ № 250/94-ВР "Про виконання Постанови Верховної Ради України "Про політико-правову ситуацію в Автономній Республіці Крим");
2000 – Україна ніколи не буде ядерною державою, заявив експрезидент України Леонід Кучма на зустрічі зі студентами Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Т. Шевченка.

Іменини: Олександр, Григорій, Іван, Ілля, Ісмаїл, Микола, Симон, Степан, Ян.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.