Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 27 листопада, 03:31:16

20 вересня - цей день в Україні і світі

20.09.2022   09:04Агенцiя

ДЕНЬ 209 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 209 RUSSIAN AGRESSION

20 вересня відзначають Міжнародну ніч кажанів, День спонтанних чаювань, День IT- професіоналів, Всесвітній день рису та День паельї. У Німеччині – День захисту дітей.

В Україні цього дня, 1991 року, Верховна Рада ухвалила постанову "Про створення Служби національної безпеки". Цією ж постановою було ліквідовано Комітет державної безпеки УРСР.

Православна церква вшановує пам'ять святого Луки. Ще сьогодні передсвято Різдва Пресвятої Богородиці.

Католики вшановують пам'ять святого Євстафія.

Міжнародна ніч кажанів

У 1997 році під егідою організації EuroBat (bat англ. кажан) безліч європейських країн відзначають Міжнародну ніч кажанів. Існує думка, що після Дня осіннього рівнодення (21 вересня) кажани збираються відлітати на зимівлю, а тому вони дуже вразливі та потребують посиленого захисту.

День IT

20 вересня 1954 року ЕОМ виконала першу програму першою мовою програмування високого рівня Фортран.

День паельї

Дата святкування обрана невипадково: саме в цей час в Іспанії закінчується збирання врожаю рису – головного інгредієнта цієї страви.

Існує безліч рецептів приготування паельї. Самі іспанці стверджують, що їх понад триста. Класична паелья, крім рису, містить 6-7 видів риби і морепродуктів, курку, біле вино, зелень і спеції. У деяких регіонах Іспанії готують паелью з квасолі.

Справжню паелью ніде не готують на вечерю, ви зможете замовити її лише на обід і мінімум на дві персони. Традиційно її подають просто в сковороді, якщо це не комплексний обід, коли страву вже розклали по тарілках. Якщо паелья з морепродуктами, то креветки, черепашки та інші морепродукти обов'язково мають бути нечищеними.

 

Іменини: Олександр, Андрій, Василь, Григорій, Євген, Іван, Лев, Михайло, Микола, Петро, Стефан.

Останні новини Чернігівщини

Робота є на підприємствах легпрому

Робота є на підприємствах легпрому 10:43

Традиційно однією з провідних галузей економіки Чернігівщини є легка промисловість.В області зареєстровано понад 382 суб’єкти господарювання легпрому. Незважаючи на теперішній непростий воєнний період, підприємства працюють і потребують кваліфікованих кадрів. Знайти потрібних працівників допомагає служба зайнятості.

Напрямки діяльності міста на 2023 рік визначені. Але чим житиме Чернігів, в першу чергу, залежатиме від безпекової ситуації

Напрямки діяльності міста на 2023 рік визначені. Але чим житиме Чернігів, в першу чергу, залежатиме від безпекової ситуації 10:10

Забезпечувати функціонування міста в умовах війни, продовжити відновлювати пошкоджені об'єкти інфраструктури, сприяти стабільному функціонуванню економіки. Це кілька з пріоритетних напрямків, за якими планує жити та працювати Чернігів протягом наступного року. Вони визначені проєктом Програми економічного та соціального розвитку на 2023-й, який погодили на засіданні виконавчого комітету 24 листопада.

Скасовано рішення про ліквідацію п’яти шкіл на Чернігівщині

Скасовано рішення про ліквідацію п’яти шкіл на Чернігівщині 10:05

Господарським судом Чернігівської області задоволено позови прокурорів про визнання незаконними та скасування рішень органів місцевого самоврядування про ліквідацію п’яти загальноосвітніх шкіл у Корюківському та Прилуцькому районах.

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу 09:32

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 3 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

 В Чернігівському пологовому будинку запрацювала цитогенетична лабораторія.

 В Чернігівському пологовому будинку запрацювала цитогенетична лабораторія. 09:27

Лабораторія цитогенетики займається діагностикою хромосомної патології, проводить каріотипування подружніх пар, дітей, пацієнтів з проявами хромосомних синдромів та каріотипування абортивного матеріалу з використанням різних методів диференційного забарвлення. Вона оснащена сучасним обладнанням та комп’ютерною програмою «Luciа».