Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 26 вересня, 18:51:17

16 серпня - цей день в Україні і світі

16.08.2022   08:44Агенцiя

ДЕНЬ 174 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 174 RUSSIAN AGRESSION 16 серпня Міжнародний день повітряного змія, у США – Національний день ПДВ, у Парагваї – День дитини, на Кіпрі – День незалежності, а в Італії – Сієнський Паліо.

Православна церква вшановує пам'ять Преподобних Ісаакія сповідника, Далмата та Фавста. У народному календарі Малинник, або день пам'яті Антона Вихровія. Час збирання врожаю малини та лісових горіхів.

Національний день ПДВ у США

Цього дня, в 1940 році, під час армійських випробувань 48 добровольців здійснили перший стрибок з парашутом на американській військовій базі Форт-Беннінг.

Після успішних випробувань цей метод ведення бойових операцій американці стали застосовувати в роки Другої світової війни, удосконалюючи техніку закидання військових підрозділів у тил противника. А також цей перший стрибок з парашутом ознаменував і народження нового бойового та ефективного підрозділу в армії США – повітряно-десантних військ.

Засновано Міжнародну академію астронавтики

16 серпня 1960 року у Стокгольмі за рішенням XI Міжнародного астронавтичного конгресу заснували Міжнародну академію астронавтики.

Ініціатором її створення став професор Теодор фон Карман, відомий вчений у галузі ракетобудування та аеродинаміки. Сьогодні членами академії є вчені із 83 країн.

Поєднав найкращих фахівців у галузі астронавтики, академія набула світової популярності та високого престижу як організація, покликана спрямовувати сучасні дослідження космічного простору.

Завдання академії – розвиток астронавтики у мирних цілях, підтримка окремих науковців, які працюють у галузях науки та техніки, пов'язаних із астронавтикою, проведення програм міжнародного співробітництва, спрямованого на розширення аерокосмічних досліджень.

Сієнський Паліо - перегони в італійській Сієні

Історія свідчить, що перші кінські перегони пройшли в 1656 році, в цей і наступні роки стрибки відбувалися лише один раз на рік - 2 липня. Із 1701 року, Паліо почали проводити двічі на рік - 2 липня і 16 серпня.

На головній площі міста П'яцца дель Кампо влаштовуються змагання на конях між 10 районами міста, які називаються контрадами. У Сієні 17 контрад, але за правилами в Паліо беруть участь лише 10. Під час наступного Паліо команди змінюються.

Прикмети:

Яка погода 16 серпня – такою буде й у жовтні;
Сильний і холодний вітер – до морозної зими, теплий – до м'якої та снігової;
Хмари в одну лінію на горизонті – до сильного вітру;

Іменини: Антон, В'ячеслав, Іван, Ісаакій, Кузьма, Микола, Соломія.

Останні новини Чернігівщини

До місцевих бюджетів Чернігівщини надійшло понад 5,2 мільярди гривень податків та зборів

До місцевих бюджетів Чернігівщини надійшло понад 5,2 мільярди гривень податків та зборів 13:56

Протягом січня-серпня 2022 року до місцевих бюджетів Чернігівської області надійшло понад 5,2 млрд грн від сплати податків і зборів

Депутатка допомагає чернігівцям відновлювати зруйноване житло і встановлювати збитки, завдані російською агресією

Депутатка допомагає чернігівцям відновлювати зруйноване житло і встановлювати збитки, завдані російською агресією 13:53

Депутатка Чернігівської облради, керівниця депутатської групи з гендерних питань «Рівні можливості» Юлія Заїка допомагає чернігівцям і мешканцям приміських сіл відновлювати житло та встановлювати збитки, завдані російською агресією.

Нове місцезнаходження відділів державної виконавчої служби міста Чернігова

Нове місцезнаходження відділів державної виконавчої служби міста Чернігова 13:48

Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції повідомило про зміну адреси прийому громадян.

Як громадам Чернігівщини пройти краш-тест на спроможність в умовах війни?

Як громадам Чернігівщини пройти краш-тест на спроможність в умовах війни? 13:28

Знелюднення територій, втрати в економіці, руйнування інфраструктури, прогалини в місцевих бюджетах, – далеко неповний перелік проблем з якими зіштовхуються громади Чернігівської області після вигнання рашистських окупантів.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 12:59

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 25 вересня по 8:00 26 вересня 2022 року